Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Şirket Duyurdu! Mahkeme ÇED Raporunda Kararı Verdi

Borsaya 2 yıl önce adım atan gayrimenkul şirketi, projesinin ÇED raporu hakkında mahkeme tarafından verilen kararı açıkladı. Detaylar haberde...
Borsadaki Şirket Duyurdu! Mahkeme ÇED Raporunda Kararı Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinin  Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) kararı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, bu yıl Mart ayında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesine yönelik ÇED için olumlu karar verdiğini hatırlattı.

İlerleyen süreçte söz konusu projeye yönelik Mayıs ayında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ÇED olumlu kararının iptali için dava açıldığı aktarıldı.

Muğla 3. İdare Mahkemesi tarafından davanın reddine karar verildiğini duyurdu.

Mahkemenin, ÇED raporunda yapılması planlanan projenin çevreye olası etkilerinin irdelendiği ve yürürlükteki mevzuata göre bir eksiklik olmadığı, yapılan incelemelerin, hesaplamaların ve değerlendirmelerin yeterli düzeyde veri, bilgi ve belgeye dayandırıldığı sonucuna ulaştığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Gerekli önlemlerin raporda yer aldığı hususunun bilirkişi raporu ile sabit olduğu görülmesi sebebiyle dava konusu işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı neticesinde davanın reddine karar verildiği aktarıldı.

2 yıl öne 15,80 TL’den halka arz olan Kızılbük (GYO), yıllık bazda yüzde 32,88 değer kaybetti. Aylık bazda yüzde 2,5 değer kazandı.

Şirketin (KZBGY) hisseleri bu yıl gördüğü 30,08 TL zirve seviyesine uzak. Bugün açılışı 18,3 TL’den yapan hisseler yazım sırasında 18,4 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.