Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Şirket Dev Sözleşmeyle Dikkatleri Çekti! Hisseler Yeşillendi

Teknoloji ve elektrik sektöründe faaliyet gösteren ve geçen yıl halka arz olan şirket, dev anlaşmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Hisseler yükselişe geçti. Detaylar haberde...
Borsadaki Şirket Dev Sözleşmeyle Dikkatleri Çekti! Hisseler Yeşillendi
HABER GİRİŞ

Geçen yıl Kasım ayında borsaya adım atan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, şirketin cirosunu olumlu etkileyecek yeni anlaşmasını duyurdu. Şirket Cezayi’de yaptığı yeni anlaşmayı açıkladı. Ekos’un hisseleri anlaşma haberine olumlu tepki verdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, petrol ve doğalgaz kamu kuruluşu SONATRACH’ın yüzde 100 iştirakiyle Gaz İzoleli Trafo Merkezi projesi mühendislik, ekipman tedarik, montaj ve devreye alma işleri kapsamında anlaşma yaptı.

Söz konusu anlaşmanın 5 milyon 400 bin euro ve 152 milyon 500 bin (Cezayir Dinarı) olmak üzere toplam 6 milyon 445 bin 379 euro tutarında olduğu kaydedildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) alış kuru ile hesaplandığında sözleşme bedelinin güncel kurla toplam 219 milyon 652 bin 741 TL olduğu not edildi.

Cezayir’deki şirket ile yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılat oranının yüzde 42,04 olduğu kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Hisseler Anlaşma Haberine Olumlu Tepki Verdi

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Büyük anlaşmaya şirketin borsada işlem gören EKOS kodlu hisseleri olumlu tepki verdi. Duyuru öncesinde 55,30 TL’den fiyatlanan hisseler, dev anlaşma ile 58,70 TL’ye tırmandı.

Yükseliş devam ettiren hisseler 61 TL’yi gördü. Bu seviyeyi koruyamayan hisseler düşüşe geçerek 58,5 TL’ye kadar geriledi. 12,77 TL’den halka arz olan hisseler, Şubat ayının başında 73,3 TL’ye kadar yükselerek zirveyi görmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.