Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Şirket Büyük Anlaşmayı Yaptı! Hisseler Hareketlendi

Birleşim Mühendislik, Dünya Göz Hastanesi projesi kapsamında bağlı ortaklığı ile imzaladığı milyonluk anlaşmayı duyurdu. Detaylar haberde...
Borsadaki Şirket Büyük Anlaşmayı Yaptı! Hisseler Hareketlendi
HABER GİRİŞ

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin cirosunu ve karlılığını olumlu etkileyecek anlaşmayı yaptı.

Birleşim Mühendislik, hem bağlı ortaklığının hem de şirketin Dünya Göz Hastanesi Sanayi ve Ticaret A.Ş ile yapılan anlaşmayı paylaştı.

Şirket, Erde Mühendislik A.Ş.’nin teklif vermiş olduğu Dünya Göz Hastanesi projesi ihalesinin lehine sonuçlandığını bildirdi.

Söz konusu proje kapsamında Birleşim Mühendislik A.Ş, mekanik tesisat işleri için KDV hariç 35 milyon TL, Erde Mühendislik A.Ş ise elektrik tesisat işleri için KDV hariç 32 milyon TL’lik anlaşma imzalandı. Öylece ilgili projenin toplam tutarı KDV dahil 80 milyon 400 bin TL oldu. Bahsi geçen iş süresi 6 ay olarak açıklandı.

Birleşim Mühendislik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Büyük anlaşma haberine şirketin borsada işlem gören hisseleri (BRLSM) olumlu tepki verdi. Bugün açılışı 29,56 TL’den yapan hisseler, sözleşme haberi ile 30,40 TL’ye yükseldi. Sonrasında hafif düşüşe geçen hisseler 30,36 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Yıllık bazda yatırımcıya yüzde 248,5 kazandıran hisseler, aylık bazda yüzde 1,08 yükseldi. Haftalık bazda kayıp yüzde 6’ya yaklaştı. BRLSM hisseleri günlük yüzde 5’e yakın yükselişte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.