Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsadaki Şirket 40 Milyon TL’lik Pay Satışı Yaptı

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., KAP üzerinden 40 milyon TL’lik pay satışı gerçekleştirdiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Borsadaki Şirket 40 Milyon TL’lik Pay Satışı Yaptı
HABER GİRİŞ

Enerji sektöründe yer alan Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay satım bildirimi yaptı.

Ekim ayında 20 milyon TL’lik pay satışı ile gündeme gelen şirket, dün 40 milyon TL’lik pay satış işlemi gerçekleştirdi. Bugün yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“20.11.2023 tarihinde, Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ payları ile ilgili olarak Borsa İstanbul’da kurumsal yatırımcılara özel emir yöntemiyle 4,84 TL fiyatından 40.000.000 TL nominal tutarlı satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ sermayesindeki payımız/oy hakkımız 20.11.2023 tarihi itibarıyla %33,73’e gerilemiştir.”

Şirket Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre 1993 yılında kuruldu. Şirket 2000 yılında halka arz oldu. Zorlu Enerji’nin elektrik üretimindeki dört büyük ayağını jeotermal, rüzgar, hidroelektrik ve doğal gaz santralleri oluşturuyor.

Şirketin borsada işlem gören (ZOREN) kodlu hisselerin yatırımcısına aylık kaybı yüzde 10’u geçti. Haftalık bazda ise yüzde 2,41’lik kazanç sağladı. Hisseler yazım sırasında 5.13 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.