Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Plastik Şirketinden Milyon Euroluk Sipariş Açıklaması

Borsa İstanbul'da ISKPL koduyla işlem gören Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş. milyon euroluk siparişine ilişkin KAP açıklaması yaptı. Detaylar;
Borsadaki Plastik Şirketinden Milyon Euroluk Sipariş Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Plastikten mamul gıda ambalajı ve plastikten mamul endüstriyel levha pazarı yatırımlarıyla dikkat çeken Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisi durum bilgilendirmesinde bulundu.

Borsa İstanbul’da ISKPL koduyla işlem gören şirket, yurt içindeki bir müşteri ile daha önceden gerçekleştirdiği 6 milyon euro tutarındaki levha satışı sürecinde gelinen güncel durumu aktardı.

14 Mart 2023 tarihli KAP açıklamasında şirketin, yurt içindeki bir müşteriyle 6 milyon euro tutarlı ve Haziran 2023 tarihine kadar üretilerek teslim edilecek levhaların satışı konusunda anlaşıldığı ve söz konusu işleme ilişkin ilk ödemenin alındığının belirtildiği hatırlatıldı.

15 Haziran 2023 tarihli KAP açıklamasında, müşterinin levhaların teslimatlarında kendilerinden kaynaklı ertelemeler olduğu ve levha alımlarının Aralık 2023 sonuna kadar tamamlanacağı konusunda şirketi bilgilendirildiğine değinildi.

Ve müşteri tarafından bugün gelen bildirimle nihai müşterinin planlama ve uygulama sürecinde yaptığı değişiklik uyarınca alımların Haziran 2024 sonuna kadar tamamlanılacağının belirtildiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu siparişin halihazırda yüzde 46,8‘lik kısmının tamamlandığı ifade edildi.

Öte yandan, söz konusu iş ilişkisinin şirketin net satışlarına olumlu katkı sağlayacağı belirtildi.

Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu 9 Kasım 2023 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin, yılın ilk dokuz aylık dönemindeki toplam net karı, önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 39 artış göstermişti.

ISKPL Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Şirketin hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 0,6’lık yükseliş yaşarken 8 TL‘den işlem görüyor.

ISKPL Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 2,3 kırmızı, aylıkta ise yüzde 2,8 oranında yeşil yaktı. ISKPL’ye yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 0,8’lik zarar ettirmiş durumda görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın