Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Şirketin Milyon Liralık Sözleşmesi Dikkat Çekti!

Borsada SNICA koduyla işlem gören Sanica Isı Sanayi A.Ş., KAP bildiriminde milyon lira tutarındaki yeni satış sözleşmesinin detaylarını yatırımcılarla paylaştı.
Borsadaki O Şirketin Milyon Liralık Sözleşmesi Dikkat Çekti!
HABER GİRİŞ

Ürettiği panel radyatör, kombi ve boru, bağlantı parçalarını dünyanın dört bir yanına ihraç eden Sanica Isı Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde gerçekleştirdiği büyük çaplı satış sözleşmesini duyurdu.

Borsa İstanbul’da SNICA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde imzalanan yeni üst yapı boru ve radyatör satış sözleşmesinin detaylarına yer verildi.

Açılamada, Türkiye’de mevcut bayiler ile gerçekleştirilen görüşmeler çerçevesinde Konya bayisi ile üst yapı boru ve radyatör ürünlerinin satışı ile ilgili olarak ürün satış sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Sözleşmenin toplam tutarının 22 milyon TL olduğu bilgisi verildi.

Borsa İstanbul, 2022 yılı içinde toplam halka arz büyüklüğünün 10,9 katı talep toplayarak borsada işlem görmeye başlayan Sanica Isı Sanayi A.Ş. için pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi kapsamında tedbir kararı alındığını duyurmuştu.

Şimdi Kayıt Olun

SNICA paylarının 08 Ocak 2024’ten 07 Şubat 2024 tarihine kadar kredili işlemlere konu edilemeyeceği ifade edilmişti.

Son dönemde bedelsiz açıklamasıyla yatırımcıların gündemine yerleşen şirket, 2 Ocak’taki açıklamasında ise yüzde 566 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacağını duyurmuştu. SPK’dan onay alınması durumunda şirketin sermayesi 135 milyon liradan 900 milyon liraya yükselmiş olacak.

SNICA Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,91 değer kazanarak 7.774,14 puana çıkarken haber yazımı itibarıyla 7.805,92 puanda seyrediyor.

SNICA hisselerin değeri, günlük yüzde 0,6’lık düşüşle 32,5 TL seviyesinde işlem görüyor.

SNICA Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık grafikte güncel olarak yatırımcısına yüzde 0,7 zarar ettirmiş görünen SNICA hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise sırasıyla yüzde 3,2 ve yüzde 16,4 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.