Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Şirketin İşlem Kodu Değişiyor

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Skyalp Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş.'nin işlem koduna ilişkin açıklama geldi. Detaylar haberde;
Borsadaki O Şirketin İşlem Kodu Değişiyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Skyalp Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş.’nin işlem kodu değişikliği hakkında bildirim paylaştı. Bildirimde, Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem gören şirket paylarının isim değişikliği aktarıldı.

Buna göre mevcutta “IDEAS” koduyla işlem gören şirket hisselerinin değiştirilerek 1 Mart 2024 tarihinden itibaren “SKYLP” olarak işlem göreceği açıklandı. Borsa İstanbul’un işlem kodu değişen pay bildirimi şöyle oldu:

“Borsamız Ana Pazar’da işlem görmekte olan Skyalp Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş.’nin mevcut “IDEAS” işlem kodu 01/03/2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere “SKYLP” olarak değiştirilecektir.”

Borsada IDEAS koduyla işlem gören şirket hisseleri yıllık yüzde 400’ün üzerinde primlendi. Aylık yüzde 20’nin üzerinde yükselen ve son günlerde yatay hareket eden hisseler bugün ise düşüşte kayda geçti. TSİ 17.07 itibarıyla yüzde 3’ün üzerinde 169,50 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.