Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Şirketin Dev Projesi için Acele Kamulaştırılma Kararı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre EPDK, Enerjisa Enerji Üretim'in Uygar RES projesi için kamulaştırmalar yapacak. Detaylar haberde;
Borsadaki O Şirketin Dev Projesi için Acele Kamulaştırılma Kararı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Enerjisa Enerji Üretim’in Balıkesir Burhaniye’de kuracağı Uygar Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) için acele kamulaştırmalar yapacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararla birlikte Uygar RES için İzmir Bergama ve Manisa Soma’daki 205 parselde kamulaştırmalar gerçekleştirilecek.

Uygar RES Resmi Gazete Kararı
Kaynak: Resmi Gazete

RES için İzmir Bergama’ya bağlı Alhatlı Köyündeki 52 parsel, Çamoba Köyündeki 24 parsel, Durmuşlar Köyündeki 64 parsel, İneşir Köyündeki 3 parsel, Kaplan (Göçbeyli) Köyündeki 17 parsel, Sarıcaoğlu Köyündeki 5 parsel, Yalnızdam Köyündeki 1 parsel tapuda Hazine adına tescil ettirmek suretiyle acele olarak kamulaştıracak.

Aynı uygulama, Manisa’nın Soma ilçesine bağlı Kaplan Köyündeki 19 parsel, Kiraz Köyündeki 19 parsel ve Yayladalı Köyündeki 1 parselde de gerçekleştirilecek.

Uygar RES projesi ile ilgili geçen ay içinde Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararı verilmişti.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da ENJSA koduyla işlem gören Enerjisa Enerji Üretim A.Ş.’nin 250MWe işletme kapasiteli Uygar RES Projesi 60 adet rüzgar türbininden oluşacak.

Yıllık 1 milyar kilowatt saat elektrik enerjisi üretebilecek santralin 630 milyon TL’ye mal olacağı belirtilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.