Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Şirketin Avrupa Destekli Projesinde İmzalar Atıldı

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde Avrupa Komisyonu destekli projesinde imzaların atıldığını açıkladı. Detaylar;
Borsadaki O Şirketin Avrupa Destekli Projesinde İmzalar Atıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hareket kontrol sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde imzalanan bir sözleşmenin detaylarına yer verdi.

Açıklamada, şirketin, Ufuk Avrupa Programı’nın “Küme 4: Dijital, Endüstri ve Uzay” kümesi altında yer alan ve dijital teknolojilere odaklanan 2023 çağrılarına yönelik koordinatör olarak proje başvurusunda bulunduğu hatırlatıldı.

Şirketin, Safe, Healthy and Environmental Ship Recycling (SHEREC) isimli projesinin Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye hak kazandığının Temmuz ayındaki KAP bildiriminde açıklandığı belirtildi.

Koordinatörü olunan projenin konsorsiyumunda 16 kuruluşun yer aldığı, HKTM’nin almaya hak kazandığı bütçenin toplam 890 bin 250 euro olmakla birlikte projenin toplam bütçesinin 9 milyon 175 bin 060 euro olarak gerçekleştiği bilgisi verildi.

SHEREC projesinin temel amacının, sektördeki iş sağlığı ve güvenliği koşullarının önemli ölçüde iyileştirilmesi ve hem mesleki, hem de çevresel şartların ıslahı amacıyla gemi geri dönüşüm endüstrisine yenilikçi robotik, büyük veri ve yapay zeka sistemlerinin entegre edilmesi ve ilgili uygulamaların geliştirilmesi olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Yürütülen çalışmalar neticesinde proje destek sözleşmesinin, projenin tüm paydaşları ve Avrupa Komisyonu tarafından imzalandığı ifade edildi.

Projenin destek süreci ve Ar-Ge çalışmalarının 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla başlayacağı bildirildi.

HKTM Günü Yükselerek Kapattı

Borsada HKTM koduyla işlem gören şirketin hisseleri, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı. Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,6’lık yükselişle 57,4 TL seviyesine çıktı.

Hidropar Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

HKTM’nin haftalık ve aylık grafiğine bakıldığında sırasıyla yüzde 8 ve yüzde 1,2 oranında kırmızı yaktığı, yıllık zaman diliminde ise yatırımcısına yüzde 27,6 oranında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.