Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Şirket Son Günlerde Yatırıma Doymuyor! İşte Son Proje

Polisan Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde yeni inşaat yapım sözleşmesine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Borsadaki O Şirket Son Günlerde Yatırıma Doymuyor! İşte Son Proje
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde yatırımlarına hız veren Polisan Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde DAP Yapı DOP Yapı Ortak Girişim ile imzalanan gayrimenkul satış vaadi, arsa payı ve hasılat karşılığı inşaat yapım sözleşmesine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

POLHO’dan Yeni İnşaat Yapım Açıklaması

Borsa İstanbul’da POLHO koduyla işlem gören şirketin KAP açıklamasında DOP Yapı ve DAP Yapı ortak girişimi tarafından Polisan Holding yönetimine Pendik Projesi’nin sunumunun yapıldığı belirtildi.

Ayrıca projenin büyüklüğü dikkate alınarak, projenin lansman ve satış tarihinin gayrimenkul piyasasındaki gelişmelere göre bilahare belirleneceğinin şirkete bildirildiği bilgisi verildi.

Bildirimin devamında, “Konuyla ilgili gelişmeler, sermaye piyasasının ilgili hükümlerine uygun bir biçimde yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.” ifadesi kullanıldı.

2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu 1 Kasım 2023 tarihinde KAP üzerinden paylaşan şirket, yılın ilk dokuz aylık döneminde 409.793.980 TL net kar açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

2022 yılının ilk dokuz aylık döneminde 448.248.975 TL kar eden şirketin net karında böylelikle yüzde 9 azalma görülmüştü.

POLHO Hisseleri Ne Durumda?

POLHO hisseleri, haftanın son işlem gününü yüzde 0,2’lik hafif düşüşle 14,9 TL‘den kapattı.

POLHO Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, yatırımcılarına haftalıkta yüzde 5,7, aylıkta ise yüzde 11,7 oranında getiri sağladı. POLHO’ya yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 11,3 oranında kazanç sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.