Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Şirket Ar-Ge Çalışmalarının Karşılığını Aldı!

Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde arka aks kovanı projesinde gelinen son durum hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Borsadaki O Şirket Ar-Ge Çalışmalarının Karşılığını Aldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da PARSN koduyla işlem görmekte olan Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu 22 Aralık 2023 tarihli bildirimde arka aks kovanı projesine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Şirketin, yüksek know-how ve mühendislik gerektiren ürünlere, aşama aşama geçişe ilişkin Ar-Ge projeleri kapsamında, grup şirketi Döktaş Dökümcülük Sanayii ve Ticaret A.Ş. ile birlikte başlatılan Arka Aks Kovanı projesinde numune üretimi ve testlerin başarı ile tamamlandığı bildirildi.

Geliştirilen ürün ile ilgili marka tescil başvurularının tamamlanmış olup, devam eden pazarlama ve satış faaliyetleri sonucunda ileriki dönemlerde gerçekleşecek somut gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

2024 yılı için henüz sipariş bütçelenmemiş olup; gelecek siparişlere bağlı olarak yatırım büyüklüğü belirlenecek ayrı bir üretim hattının kurulacağı bilgisi verildi.

Elektrikli ticari araçlarda kullanılmak üzere iş ortaklarıyla geliştirme çalışmalarına başlanan e-Aks Kovanı projesine, mühendislik ve Ar-Ge kabiliyetleri ile ilgili; yazılım, donanım, eğitimler ve bu konuya odaklı olarak çalışacak ekibin kurulumuna ve geliştirilmesine devam edilmekte olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

PARSN Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 2,67 değer kaybıyla 7.557,56 puandan tamamladı. PARSN hisseleri, endeksle paralel hareketle günü düşüşle tamamladı.

PARSN hisselerinin değeri, günlük yüzde 2,5’lik düşüşle 89,3 TL seviyesine geriledi.

PARSN Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yıllıkta yüzde 24,9 yeşil yakan hisseler, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 3,6 ve yüzde 16,5 oranında zarar ettirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.