Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Holding Milyon Dolarlık Yatırımıyla Dikkat Çekti

Türkiye'nin köklü grup şirketlerinden Polisan Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na Sekizinci Tank Çiftliği Yatırımı hakkında bildirimde bulundu. Detaylar;
Borsadaki O Holding Milyon Dolarlık Yatırımıyla Dikkat Çekti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da POLHO koduyla işlem gören Polisan Holding A.Ş., satış gelirlerini olumlu etkileyecek yatırımlarını sürdürüyor. Şirket, bu doğrultudaki yeni yatırım hamlesine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bugün bir bildirimde bulundu.

POLHO Dev Yatırımını Duyurdu

KAP’a gönderilen açıklamada Sekizinci Tank Çiftliği Yatırımı hakkında detaylara yer verildi.

Şirketin bağlı ortaklıkları arasında yer alan Poliport Kimya San. ve Tic. A.Ş.’den yapılan bildirime istinaden 5.850 m3 kapasiteye sahip olan sekizinci tank çiftliğinin yenilenmesi ve modernizasyonu için yatırım kararı alındığı bilgisi verildi.

Yatırım tutarının yaklaşık 5,5 milyon dolar olduğu belirtildi.

Projenin 1 Eylül 2024 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Sekizinci tank çiftliğinin yenilenmesi ile birlikte Poliport Kimya San. ve Tic. A.Ş.’nin satış gelirlerinin olumlu etkilenmesinin beklendiği bildirildi.

Bu ayın başında 2023 yılı 3. çeyrek bilançosunu açıklayan Polisan Holding A.Ş., yılın ilk dokuz aylık bölümünde toplam 409.793.980 TL net kar açıklamıştı. Net kar, önceki 9 aylık döneme göre yüzde 9 azalmıştı.

Şirketin çeyreklik karı ise 305.856.715 TL olarak açıklanmıştı.

POLHO Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı

POLHO hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününü günlükte yüzde 2,4’lük düşüşle 14,15 TL’den kapattı.

POLHO Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 1,6 yükseliş gösterirken aylıkta yüzde 5,3 oranında kırmızı yakmış durumda. Yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 16,2 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.