Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Köklü Şirket İştirakinin Milyonluk Anlaşmasını Açıkladı

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. bağlı ortaklığının milyonluk anlaşmasını duyurdu. Hisseler anlık yükseldi. Detaylar haberde...
Borsadaki Köklü Şirket İştirakinin Milyonluk Anlaşmasını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Borsanın köklü şirketlerinden biri olan Cosmos Yatırım Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığının ciro ve karlılığa olumlu etki yaratacak yeni iş ilişkisini açıkladı.

Şirket, bağlı ortaklığı Mekatronik Yapı Taahhüt Sanayi A.Ş’nin yeni müşterisiyle Sultan 2.Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin cerrahi bina yenilenmesine yönelik mekanik iş taahhüt sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Bahsi geçen sözleşmenin 23 milyon 856 bin TL olduğu not edildi.

Şirketin COSMO kodlu hisseleri bugün açılışı 135,50 TL’den yapı. Açıklama öncesinde 133,90 TL’den işlem gören hisseler açıklama ile birlikte 139,9 TL’ye iğne attı.

Cosmos Yatırım Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sonrasında düşüşe geçen hisseler 134,6 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

COSMO hisseleri yıllık bazda yüzde 47,25, aylık bazda yüzde 0,59 kazandırdı. Hisseler son 3 haftadır kırmızı mumları yakıyor. Şirketin hisseleri geçen yıl 198 TL’ye kadar yükselmişti. Yılı 109 TL’den kapattı. Hisseler 2024’e güçlü bir şekilde girdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.