Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Kağıt Sektörü Şirketi Ekolojik Sertifikasını Aldı

Alkim Kağıt Sanayi Ve Ticaret A.Ş, iki fotokopi markası için ekolojik ürün sertifikası aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Borsadaki Kağıt Sektörü Şirketi Ekolojik Sertifikasını Aldı
HABER GİRİŞ

Kağıt imalatı sektöründe faaliyet gösteren Alkim Kağıt Sanayi Ve Ticaret A.Ş Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden çevre sertifikaları hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, uluslararası bağımsız ve resmi Ekolojik ürün sertifikalarından olan ECO LABEL ve ECO MARK sertifikalarını yetkili akreditasyon kuruluşundan alındığını açıkladı.

Söz konusu sertifikaların sürdürülebilir bir gelecek ve kendi adına çevreci bir çözüm yaratma çabası ile ürettiği ALLCOPY ve BESTCOPY Fotokopi markaları için alındığı kaydedildi.

Avrupa ülkeleri gibi gelişmiş ülkelerin, ürün seçiminde tercihi olan bu çevre sertifikalarının, şirketin ihracat potansiyeline de olumlu katkı sağlayacağı aktarıldı.

Borsaya 23 yıl önce giren şirketin hisselerine (ALKA) göz attığımızda açılışı 27,88 TL’den yapan hisseler, açıklama sonrasında 28.08 TL’ye kadar yükseldi. Hafif düşüşün ardından hisseler saat 10.15’de 27,7 TL’yi gördü.

GCM Yatırım Banner

Yazım sırasında şirketin hisselerindeki günlük bazdaki kayıp yüzde 0,14 olarak kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.