Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki İlaç Şirketi İmzayı Attı! Milyarlık Katkı Bekleniyor

İlaç sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, milyarlık anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
Borsadaki İlaç Şirketi İmzayı Attı! Milyarlık Katkı Bekleniyor
HABER GİRİŞ

İlaç sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan alternatif geri ödeme sözleşmesini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada anlaşmanın Biomarin International Limited tarafından üretilen “Gasulfase” etken maddeli “NAGLAZYME 1 MG 5 ML 1 FLK.” isimli ilacın tedarikine yönelik imzalandığı bildirildi.

Bahsi geçen sözleşmenin 01.04.2024 tarihinden itibaren 3 yıllığına imzalandığı bildirildi.

Sözleşmenin şirketin 3 yıllık toplam satışlarına katkısının 158 milyon euro olması bekleniyor. Bu miktarın güncel kur ile hesaplandığında 5 milyar 435 milyon olduğu bildirildi.

Gen İlaç Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (GENIL) hisseleri bugün açılışı 71,65 TL’den yaptı. Milyarlık anlaşmaya saat 15.00’da 75,9 TL’ye iğne atan hisseler, yazım sırasında 71 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin yıllık kazancı yüzde 53,36 olurken, haftalık bazda yüzde 3’e yakın kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.