Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki İlaç Şirketi Elini Güçlendirdi: Yeni Distribütörlük

Gen İlaç, Neomidantan ticari isimli ilaca yönelik distribütörlük anlaşması imzaladığını duyurdu. İşte detaylar;
Borsadaki İlaç Şirketi Elini Güçlendirdi: Yeni Distribütörlük
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler yatırımlarını, sözleşmelerini, temettü kararlarını, bilançolarını ve diğer gelişmelerini paylaşarak bilgi vermeyi sürdürüyor.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi Ticaret (GENIL), 3 Temmuz’da Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden distribütörlük anlaşması hakkında açıklama yaptı.

Şirket, Amantadine hcl etken maddeli, Neomidantan ticari isimli ilacın Türkiye’deki ruhsat sahibi Olainfarm İlaç ve üretici firma Olainfarm JSC arasında söz konusu ilaca yönelik distribütörlük anlaşması imzalandığını belirtti.

Gen İlaç ile Olainfarm Türkiye arasında satış ve pazarlama haklarının devrine yönelik bir sözleşme imzalandığı, bu sözleşme ile Neomidantan’ın tanıtım, satış ve pazarlama haklarının Olainfarm Türkiye tarafından Gen İlaç’a devredildiği ifade edildi.

Taraflar arasında teknik konulara yönelik sözleşmelerin imzalanması ve yasal süreçlerin tamamlanmasının akabinde söz konusu ilacın tanıtım, satış ve pazarlamasının Gen İlaç tarafından yapılacağı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu iş birlikleri ile Olanifarm JSC ve Olainfarm İlaç’ın Gen İlaç’ın iş ortakları arasına katıldığı ve Gen İlaç’ın Tükriye’deki ilaç portföyünü genişlettiği paylaşıldı.

Borsadaki İlaç Şirketi Elini Güçlendirdi: Yeni Distribütörlük Kaynak: Paratic Piyasalar

Gen İlaç hisseleri, yeni distribütörlük anlaşmasına yönelik pozitif bir tepki vermedi. 20 Mart’ta 77,7 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören GENIL, 3 Temmuz saat 14.38 itibarıyla yüzde 0,5 düşüşle 65 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın