Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki İçecek Devi Hisse Alımını Tamamladı!

Coca-Cola İçecek A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde Pakistan hisse alımının tamamlanmasına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Borsadaki İçecek Devi Hisse Alımını Tamamladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da CCOLA koduyla işlem gören Coca-Cola İçecek A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan finansal duran varlık edinimi başlıklı bildirimde Pakistan hisse alımının tamamlanmasına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Coca Cola, Pakistan Hisse Alımını Tamamladı

Bildirimde, öncelikle 26 Aralık 2022 tarihli özel durum açıklaması hatırlatıldı. Bu tarihte, Coca-Cola İçecek A.Ş.’nin yüzde 100 iştiraki olan CCI International Holland B.V. ve The Coca-Cola Company’nin yüzde 100 iştiraki olan Atlantic Industries Co.’nun The Coca-Cola Beverages Pakistan Limited’da sahip olduğu yüzde 49,67 hissesinin CCIHBV tarafından satın alınmasına ilişkin olarak pay devir sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Bugün itibarıyla anlaşmaya ilişkin düzenleyici ve diğer ilgili kurumların gerekli onaylarının alınıp işlemin tamamlandığı bilgisi verildi.

İşlemin tamamlanması ile Coca-Cola İçecek A.Ş.’nin The Coca-Cola Beverages Pakistan Limited’daki doğrudan ve dolaylı sahipliğinin yüzde 99,34 olduğu ifade edildi.

Bu işlem ile şirketin, gelişmekte ve hızlı büyüyen pazarlardan biri olan Pakistan’da hissedarlık oranını artırdığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Coca-Cola İçecek A.Ş., geçen ayın sonunda KAP üzerinden 2023 yılı üçüncü çeyrek finans raporunu paylaşmıştı. Şirketin, yılın üçüncü çeyreğindeki net karı 4.326.599.000 TL olurken çeyreklik kar, piyasa ortalama beklentisini yüzde 20‘den fazla aşmıştı.

CCOLA Hisselerinde Son Durum

CCOLA hisseleri, haftanın ikinci işlem gününde yüzde 0,4’lük düşüş göstererek günü 413 TL seviyesinde kapattı.

CCOLA Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 0,2 kırmızı, aylıkta yüzde 19,7 yeşil yakıyor. CCOLA, yıllık bazda ise yatırımcısına yüzde 142,2 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın