Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki GYO Şirketi Dev İhale Sonucunda Kararını Açıkladı

Panora GYO A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde şirketin en yüksek teklifle birinci olduğu ihalenin ödeme planı hakkında bilgi verdi. Detaylar;
Borsadaki GYO Şirketi Dev İhale Sonucunda Kararını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da PAGYO koduyla işlem gören Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde şirketin en yüksek teklifle birinci olduğu ihalenin ödeme planı hakkında bilgilendirmede bulundu.

PAGYO’dan İhale Açıklaması

Bildirimde, şirket tarafından teklif verilen T.C. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Ankara ili Dikmen Mahallesi, 16128 ada 22 parsel numaralı taşınmazın özelleştirilmesi ihale ödeme yöntemi hakkında açıklama yapıldı.

Öncelikle, 18 Kasım 2023 tarihli özel durum açıklamasında, Resmi Gazete’de en yüksek teklifi veren şirkete, ihale konusu taşınmazın satış işleminin onaylandığına ilişkin 7830 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararının yayımlandığının duyurulduğu hatırlatıldı.

20 Kasım 2023 tarihli KAP açıklamasında ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından şirkete iletilen yazıda özetle; ihaleye konu taşınmazın şirkete satışının onaylandığının ve bu kapsamda ihale bedelinin ödeme yönteminin 23 Kasım tarihine kadar yazılı olarak bildirilmesi gerektiği husususunun bildirildiğinin aktarıldığı anımsatıldı.

Yönetim Kurulunun 22 Kasım 2023 tarihli kararı ile içinde bulunulan ekonomik konjoktür, şirketin özkaynak durumu ve şartnamede sunulan ödeme koşulları dikkate alınarak ihale bedelinin vadeli ödenmesine karar verildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamanın devamında, ihale bedelinin yüzde 40’ının sözleşme imza tarihinde peşin olarak ödenmesine, bakiye tutarın 12 ayda 1 ödeme yapmak suretiyle toplamda 48 ayda ve eşit taksitlerle ödenmesine karar verildiği de ifade edildi.

PAGYO Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

PAGYO hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 3,7’lik yükseliş göstererek günü 40,14 TL seviyesinde kapattı.

PAGYO Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, yatırımcısına haftalıkta yüzde 8,8, aylıkta yüzde 15,6 oranında yeşil yaktı. PAGYO, yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 67,7 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.