Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Enerji Şirketinin Yurt Dışı Hamlesi Hisseleri Yükseltti

Borsaya 2021 yılında adım atan enerji şirketi yurt dışında yeni şubesinin açacağını duyurdu. Detaylar haberde...
Borsadaki Enerji Şirketinin Yurt Dışı Hamlesi Hisseleri Yükseltti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Manas Enerji Yönetimi Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şube açılışı hakkında duyuruda bulundu. Mısır’da yeni şubenin açılmasına karar verildiğini aktardı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Mısır Arap Cumhuriyeti’nde şube açılmasına karar verildiği belirtildi.

Söz konusu şubenin Mısır Arap Cumhuriyeti ile iş potansiyelini artırmak, doğalgaz, su-Isı, elektrik vb. akıllı sayaç ve sitemlerinin teknoloji transferini değerlendirmek ve diğer Afrika ülkelerine satışını değerlendirmek amacıyla açılacağı bildirildi.

2021 yılında 9,90 TL’den halka arz olan şirketin hisseleri (MANAS) geçen yıl en yüksek 13,83 TL’yi gördü. Yılı 7,12 TL’den kapattı. Bugün açılışı 10,06 TL’den yapan hisseler, yıllık bazda yüzde 23,7, aylık ise yüzde 28,15 kazandırdı.

Manas Enerji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri şube açılışı haberi ile yükselişe geçti. Hisseler saat 12.15’de 10 TL’den işlem görürken duyuru ile yüzde 4′ yakın yükseldi. 10,46 TL’yi gördü.  Sonrasında hafif düşüşe geçen hisseler 10,42 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.