Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Enerji Şirketine Milyon Liralık Bakanlık Desteği Geldi

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde Bakanlık destek başvurusu sonucuna ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Borsadaki Enerji Şirketine Milyon Liralık Bakanlık Desteği Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geniş ürün yelpazesi ve gelişmiş teknolojik çözümleriyle müşterilerine çözüm ortağı olan Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş., almaya hak kazandığı önemli miktardaki Bakanlık desteğine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MANAS koduyla işlem gören şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde T.C. Ticaret Bakanlığı destek başvurusu sonucuna dair detayları paylaştı.

Küresel Tedarik Zinciri Yetkinlik Projeleri kapsamında T.C. Ticaret Bakanlığına yapılan destek başvurusunun ilgili Bakanlık tarafından onaylanarak sonucun bugün itibarıyla bildirildiği ifade edildi.

Söz konusu proje destek tutarının 34 milyon 281 bin 488 TL olduğu bilgisi verildi.

Belirtilen projelerin, şirketlerin küresel tedarik zincirine daha etkin bir tedarikçi olarak katılım sağlamalarını teminen gerek ara malı üretimini gerekse ihracat yetkinliklerinin arttırılması amacıyla uygulandığından bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Gaz dağıtım şirketlerinin, belediyelerin, su idarelerinin, elektrik dağıtım şirketlerinin, özel ve kamu kurumlarının ihtiyaçlarına cevap veren Manas Enerji’nin, elektro-kontrollü gaz, su, ısı ve elektrik sayaçlarının yanı sıra AMR, M2M, AMI ve uzaktan sayaç kontrol sistem çözümlerinde uzmanlığı bulunmaktadır.

MANAS Hisseleri Yükselişe Geçti

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,33 değer kaybıyla 8.017,38 puana gerilerken haber yazımı itibarıyla 8.014,48 puanda seyrediyor.

MANAS hisseleri endeksle ters yönde hareket ederken hisselerin değeri, günlük yüzde 1,8’lik yükselişle 8,1 TL seviyesine çıkış gösterdi.

MANAS Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalık grafikte yatırımcısına güncel olarak yüzde 7,8 oranında getiri sağlamış görünüyor. Aylık ve yıllık bazda bakıldığında ise sırasıyla yüzde 6,9 ve yüzde 27 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.