Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Dev Holding Bilgi Teknolojileri Şirketi Kurdu!

Borsa İstanbul'da ALARK koduyla işlem gören Alarko Holding A.Ş., bugün yaptığı KAP bildiriminde yeni şirket kurduğunu duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Borsadaki Dev Holding Bilgi Teknolojileri Şirketi Kurdu!
HABER GİRİŞ

Geçen yıl yatırımcısına çok sayıda temettü avansı ödeme kararı alan Alarko Holding A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde, yeni şirket kurulumuna ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ALARK koduyla işlem görmekte olan holding, bilgi teknolojileri sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan yeni şirkete dair detayları paylaştı.

Açıklamada, Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından, bilgi teknolojileri sektöründe faaliyet göstermek üzere 10 milyon TL sermayeli bir anonim şirket kurulmasına ve söz konusu şirkete 10 milyon TL ile iştirak edilmesine karar verildiğinin daha önce kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.

Gelinen noktada, söz konusu şirketin “Alarko Dijital Teknoloji Çözümleri Anonim Şirketi” unvanı ile kurulduğu bilgisi verildi.

Bu hususun İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilip bugün Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu geçen yılın Kasım ayında açıklayan Alarko Holding, 3.969.955.259 TL çeyrek net karı bildirirken 9 aylık karını 8.894.830.518 TL seviyesine yükseltmişti. Şirketin açıkladığı çeyreklik net kar, piyasa ortalama beklentisinin üzerinde gerçekleşmişti.

ALARK Hisseleri Yükselişte

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,10 değer kaybederek 8.024,37 puandan tamamlarken ALARK hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,6’lık düşüşle 95,2 TL seviyesine gerileme gösterdi.

ALARK Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık, aylık ve yıllık bazda hisselerin performansına bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,3, yüzde 1,8 ve yüzde 34,3’lük getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.