Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Demir Çelik Şirketi Kapasite Artışıyla İşleri Büyütüyor

Borsa İstanbul'da IZMDC koduyla işlem gören İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., KAP'a Çelikhane kapasite artışı yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Borsadaki Demir Çelik Şirketi Kapasite Artışıyla İşleri Büyütüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin ark ocağı ile üretim yapan önde gelen kuruluşları arasında yer alan İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kapasite artışı yatırımına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da IZMDC koduyla işlem görmekte olan şirket, daha önceki açıklamada, Çelikhane yatırım süreci ile ilgili ekipman temellerinin tamamlandığını, makine ekipman montajlarına tedarik ve teslim süreçlerine bağlı olarak devam edildiğinin bildirildiğini hatırlattı.

İlk etapta 2023 yılı sonunda tamamlanması planlanan tedarik, teslim ve montaj süreçlerinde gecikme yaşanması ile birlikte gelinen aşamada makine ve ekipman montajlarının büyük oranda tamamlanmış olduğu bilgisi verildi.

Yapılan teknik analiz ve planlamalar doğrultusunda makine ve ekipman montajlarının tamamlanmasının ardından yatırımın devreye alınması kapsamında 2024 yılı ilk çeyrek sonuna kadar üretim testlerine başlanmasının öngörüldüğü ifade edildi.

Çelikhane kapasite artışı yatırımına ilişkin gelişmelerin ayrıca kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

IZMDC Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,53 değer kaybederek 7.260,44 puandan tamamlarken endeksle paralel hareket eden IZMDC hisselerinin değeri ise günlük yüzde 2,1’lik düşüşle 5,4 TL seviyesine geriledi.

İzmir Demir Çelik Sanayi Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

IZMDC haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 3,9 ve yüzde 11,6 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Hisseler yıllık bazda ise yüzde 9 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.