Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Çelik Devi MENA Bölgesinde Büyüyor! Büyük Çaplı Sipariş

Yurt dışı yatırımlarını hızlandıran Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde milyon dolarlık MENA bölgesi siparişini duyurdu. Detaylar haberde;
Borsadaki Çelik Devi MENA Bölgesinde Büyüyor! Büyük Çaplı Sipariş
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Güneş enerjisi alt yapısı, enerji nakil hattı, yapısal çelik ve pek çok sektöre özel çelik profil üretimleri yapan Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER), son dönemde yurt dışından aldığı büyük çaplı siparişler ile dikkat çekiyor.

KCAER’den Dev Sipariş!

Borsada KCAER koduyla işlem gören şirket, bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde yeni iş bağlantısı hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamada, şirketin 2022 yılı yurt dışı satışlarının yüzde 19’unu gerçekleştirdiği MENA (Orta Doğu-Kuzey Afrika) bölgesinden son 45 gün içinde 23,05 milyon dolar tutarında yeni sipariş aldığı belirtildi.

MENA bölgesine olan satışların 2023 yılında da güçlü seyrini sürdürmekte olduğu bilgisi verildi.

Siparişin toplam bedeli güncel kur ile 666.165.745,00 TL olarak gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Bildirimde yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisine de değinildi. İş bağlantısının, şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği ifade edildi.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen ay yaptığı bir diğer KAP bildiriminde, şirketin, 2022 yılı yurt dışı satışlarının yüzde 53’ünü gerçekleştirdiği Amerika kıtasından ağırlıklı enerji sektörüne yönelik ürünler olmak üzere toplam 24.883.267 dolar tutarında yeni sipariş aldığını duyurmuştu.

KCAER Hisseleri Günü Düşüşle Kapattı

Şirketin hisseleri, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1,5 düşüşle 28,3 TL seviyesinde kapattı.

Kocaer Çelik Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

KCAER, haftalık grafikte yüzde 10,4 oranında kırmızı, aylıkta ise yüzde 6,6 oranında yeşil yakmış durumda. Yıllık bazda bakıldığında ise şirket hissesinin, yatırımcılarına güncel olarak yüzde 24’lük getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın