Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Yukarı Yönlü Trend için Bu Kritik Seviyeye Dikkat!

2024 yılına girilmesiyle birlikte Borsa İstanbul’a yönelik beklentiler ve öngörüler paylaşılmaya devam ediliyor. Nuri Sevgen hisse bazlı bir sürecin öne çıkacağını söylüyor.
Borsada Yukarı Yönlü Trend için Bu Kritik Seviyeye Dikkat!
HABER GİRİŞ

Enflasyona karşı korunmak isteyen vatandaşlar, yeni yılda Borsa İstanbul’un nasıl bir performans izleyeceğine yönelik yapılan yorumları yakından takip ediyor. 2024’ün Ocak ayında volatil hareketler sergileyen BIST 100 endeksi, psikolojik seviye olan 8000 puanın üstünde tutunmaya çalışıyor.

Yatırım Finansman Direktörü Dr. Nuri Sevgen, Nasıl Bir Ekonomi TV’de yaptığı açıklamalarda Borsa İstanbul’a yönelik değerlendirmelerini paylaştı. Son günlerde yatay bir hareketin öne çıktığını belirten Sevgen, endeks yukarda 8090 8100 puana ulaştığında satışların, aşağıda ise 7950 seviyelerinde alışların geldiğini söyledi.

Borsada Yukarı Yönlü Trend için Bu Kritik Seviyeye Dikkat!Kaynak: Paratic Piyasalar

Cuma günü giren paranın büyük kısmının hala satılmadığını, bunun da yukarı yönlü hareketlerin devamı olasılığını kuvvetlendirdiğini ifade etti. Uzman, “Endeks 7900 puan üzerinde kalırsa altına büyük harflerle yazabilirsiniz. Trend başlıyor.” ifadelerini kullandı.

17 Ocak’ta her Çarşamba olduğu gibi bir miktar kredili satışların gelebileceğini, önümüzdeki günlerde endeksin 8100 üzerine çıkması durumunda bir anda 8200 – 8300 seviyelerine çıkabileceğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Hisse senedi bazlı hareketlerin yoğun olacağı ve buna bağlı olarak doğru hisse senetlerinin seçilmesi gerektiği bir noktada bulunulduğunu vurguladı.

Jeopolitik krizlere dikkat çeken Sevgen, İsrail-Filistin arasındaki çatışmaların ardından iki tane uçak gemisi filosunun Gazze’nin önüne geldiğini hatırlattı. Kızıldeniz’de yaşanan olaylara dikkat çekti ve bölgede yaşanan olayların Türkiye’yi maliyet açısından etkileyebileceğini paylaştı.

Şu aşamada Türkiye borsasının bunları pek düşünmediğini ya da umursamadığını, o yüzden söz konusu krizlerin uzun dönemde sıkıntı çıkarabileceğini söyledi.

Oyak Yatırım, 16 Ocak tarihinde paylaştığı raporunda BIST 100 için 12 aylık hedefin 10.757 puan olduğunu belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın