Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Teknoloji Rüzgarı Esiyor: Hisseler Tavan!

Bugün yüzde 2 artış yaşayarak kırmızı mumlardan sıyrılan BIST 100’ü sırlayan isim teknoloji endeksi oldu. Endekste yer alan o hisseler tavana çıktı.
Borsada Teknoloji Rüzgarı Esiyor: Hisseler Tavan!
HABER GİRİŞ

Son günlerde kırmızı mumlarla boğuşan BIST 100 endeksinde nefes kesen hareketler bugün de grafiklerde okundu. Son bir haftadır aralıksız düşen endeks, bugün gösterdiği sıçramayla saat 14.24 itibarıyla yüzde 2’lik artışıyla 8888 puandan kayda geçti.

BIST 100’ü sırtlayan endeksler arasında teknoloji hisseleri öne çıktı. Günlük yükselişi yüzde 4’ü aşan teknoloji endeksi yazım anında 14528.70 puanı görerek haftalık kayıplarını silmeye odaklandı.

Bilişim endeksinden sonra yılbaşından itibaren en yüksek getiriyi sunan ve yıllık primi yüzde 160’a koşan teknoloji endeksinde sıralanan hisseler tavan performanslarıyla göz kamaştırdı.

Hisseleri bugün tavanı gören teknoloji şirketleri arasında; Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), Papilon Savunma Teknoloji ve Ticaret A.Ş. (PAPIL), Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (DESPC), Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret A.Ş. (DGATE) ve ATP Yazılım ve Teknoloji A.Ş. (ATATP) yer aldı.

Son günlerde yüklü satış işlemlerine konu olan MIATK, bugün savunma alanına geçiş yaptığı hamlesini duyurduktan sonra açılışı ekside yapmasına rağmen tavana çıktı. Yıllık primi yüzde 700’ün üstünde olan MIATK, 71,2 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Yıllık primiyle adından söz ettiren bir diğer isim olan PAPIL, bugünkü tavana çıkan performansıyla son 4 günlük işlemlerdeki düşüşlerini silmeye odaklandı. Bir haftada 108 liraya kadar çekilen hisseler bugünkü tavanla 122,4 liraya çıktı.

Son günlerde istikrarlı yükseliş gösteren DESPC ise tavana çıkan artışıyla yıllık primini yüzde 250’ye yakın tuttu. 65 lirada direnç gören hisseler 54,8 TL’den kayda geçti.

DESPC gibi DGATE hisseleri de yatırımcısına yıllık yüzde 250’ye yakın prim veren isimlerden oldu. Aylık yükselişi yüzde 30’u aşan DESPC, bugünkü tavan sonrası 50,55 liraya oturdu.

Yıllık yüzde 500’e yakın primlenen ATATP ise son 2 haftalık düşüşe bugün tavana çıkarak dur dedi. Son düşüşlerle 175 liradan 100 lira seviyesine kadar sarkan hisseler bugün 112,9 lira seviyesine tutunmayı başardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.