Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Kaybettiren Petrol Şirketinden GES Yatırımı

Turcas Petrol'ün hisseleri yatırımcısına günlük ve haftalık bazda değer kaybettirirken, şirketten GES yatırımına yönelik açıklama geldi. Detaylar haberde...
Borsada Kaybettiren Petrol Şirketinden GES Yatırımı
HABER GİRİŞ

Borsada hisseleri (TRCAS) koduyla işlem gören Turcas Petrol A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Denizli doğal gaz kombine çevrim elektrik santrali hibrit güneş enerjisi santrali yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Söz konusu yatırım, değer kaybeden hisseleri olumlu yönde etkilemedi.

Turcas Petrol, bugün öğlen saatlerinde iştirakinin Denizli’deki elektrik santrali sahasındaki GES yatırımına yönelik son gelişmeleri paylaştı.

Şirket, yüzde 30 oranındaki iştiraki RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş’nin söz konusu yatırım için ön fizibilite çalışması yapma kararı aldığını duyurdu.

Turcas Petrol, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İlgili iş geliştirme çalışmaları ile birlikte resmi kurumlar nezdinde izin süreçlerinin yürütülmesi hedeflenmektedir. Söz konusu yatırım için fizibilite çalışması sonucuna bağlı olarak alınabilecek nihai yatırım kararı ayrıca kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin borsada işlem gören hisseleri bugün açılışı 28,96 TL’den yaptı. Hisseler saat 15.30 itibarıyla 27,72 TL’den işlem gören hisseler yatırımcısına hem günlük bazda hem de haftalık bazda değer kaybettirdi.

TRCAS kodlu hisseler günlük bazda yüzde 4,81’lik, haftalık bazda ise yüzde 6,13’lük değer kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.