Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada İşlem Gören GYO Şirketinden Milyon Liralık Hamle Geldi!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde milyon liralık satın alma işlemini açıkladı. Detaylar haberde;
Borsada İşlem Gören GYO Şirketinden Milyon Liralık Hamle Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da OZKGY koduyla işlem görmekte olan Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 29 Kasım 2023 tarihli Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde yeni maddi duran varlık alımına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

OZKGY’den 142 Milyon Liralık Satın Alma!

KAP bildiriminde maddi duran varlık alımı hakkında açıklama yapıldı.

Şirketin, mülkiyeti bağlı ortaklığı Aktay Otel İşletmeleri A.Ş. üzerinde bulunan Antalya Serik ilçesindeki lojman binasının, yönetim kurulu kararıyla 142 milyon Türk Lirası bedel ile satın alınmasına karar verildiği ve tapu devrinin gerçekleşmiş olduğu belirtildi.

Söz konusu satın alma işleminin, şirketin portföyünde yer alan Ela Excelence Resort Otel ile bütünlük arz etmesi ve turizm faaliyetlerinde kullanılan tüm gayrimenkullerin şirket portföyünde yer alması düşüncesiyle gerçekleştirildiği ifade edildi.

Değerleme raporunu hazırlayan değerleme kuruluşunun Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. olduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu 7 Kasım’da açıklamıştı. Şirket, üçüncü çeyrekte 356.633.133 TL net kar ederken dokuz aylık kar 5.887.193.992 TL olmuştu.

OZKGY Hisseleri Ne Durumda?

OZKGY hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 2,6 düşüşle 9,1 TL‘den kapattı.

OZKGY Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

OZKGY, yatırımcılarına haftalık ve aylık bazda sırasıyla yüzde 0,6 ve yüzde 2 getiri sağlamış durumda. Hisseye yıllık bazda bakıldığında ise artış oranının yüzde 19,4 olduğu görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.