Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada İşlem Gören GYO Şirketi Yeni Sözleşmesini Duyurdu!

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisine dair detayları paylaştı. Detaylar haberde;
Borsada İşlem Gören GYO Şirketi Yeni Sözleşmesini Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Gayrimenkul geliştirme alanında faaliyet gösteren Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu son bildiriminde yeni iş ilişkisine ilişkin detayları açıkladı.

KZBGY Yeni Sözleşmeyi Duyurdu

Borsa İstanbul’da KZBGY koduyla işlem gören şirket, bildiriminde Kızılbük Kuşgölü Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’ye ait yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada, şirket iştiraki Güney Marmara Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Kızılbük Kuşgölü Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin Balıkesir’in Susurluk İlçesi, Okçugöl Mahallesi, Muradiye Yolu mevkiinde yer alan toplam 343.151,54 m2 arsalar için arsa sahibi ile sözleşme imzaladığı bildirildi.

“Düzenlenme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığı İnşaat Yapımı ve Hasılat Paylaşımı Sözleşmesi”ne göre arsa üzerinde Kızılbük Kuşgölü Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. tarafından bir devre tatil projesi geliştirileceği bilgisi verildi.

Arsa payı karşılığında inşa edilecek yapıların devre tatil olarak satışından elde edilecek hasılatın yüzde 12’sinin arsa sahibine verileceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Hasılatın kalan yüzde 88‘nin ise Kızılbük Kuşgölü Gayrimenkul Yatırımları A.Ş’ ye ait olacağı ifade edildi.

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu 9 Kasım 2023 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Yılın ilk dokuz aylık döneminde toplam 53.295.635 TL net zarar açıklayan şirket, 2022 yılının aynı döneminde 27.724.425 TL kar açıklamıştı.

KZBGY Hisseleri Ne Durumda?

KZBGY hisseleri, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1’lik düşüşle 18,02 TL‘den kapattı.

KZBGY Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalıkta yüzde 4,5 oranında kırmızı yakarken, aylıkta 3,3 oranında yeşil yakmış durumda. KZBGY’ye yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 1,5 oranında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın