Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Getirisiyle Öne Çıkan Kar Marjı Yüksek 9 Hisse

Yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden olan Zeynep Aktaş, borsa yatırımcılarının sığındığı güvenli liman hisseleri paylaştı. İşte detaylar;
Borsada Getirisiyle Öne Çıkan Kar Marjı Yüksek 9 Hisse
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da 2024 yılında Nisan ve Mayıs aylarında testere hareketinden kurtulan BIST 100 endeksi, Nisan’dan Mayıs ayının ortalarına kadar güçlü bir yükseliş gerçekleştirerek kendini 10 bin puanın üzerine attı.

2023 – 2024 yılları arasında bazı şirketler bilançolarıyla, yatırımlarıyla, projeleriyle, bedelsiz hamleleriyle, kar dağıtım politikalarıyla ve diğer gelişmeleriyle rakiplerinden pozitif ayrışmayı başardı.

Ekonomim yazarlarından Zeynep Aktaş, kaleme aldığı yazısında kar marjı ve getirisi yüksek borsa şirketlerini paylaştı. Kar marjının bir şirketin finansal verimliliğini gösteren önemli bir ölçüt olduğunu belirten Aktaş, bunun her birim satıştan elde edilen kar miktarını gösterdiğini ifade etti.

Yüksek kar marjının şirketin maliyetlerinin etkin bir şekilde yönetilebildiğinin ve güçlü bir rekabet avantajına sahip olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Borsada Getirisiyle Öne Çıkan Kar Marjı Yüksek 9 HisseKaynak: Zeynep Aktaş

GCM Yatırım Banner

Borsada işlem gören bazı şirketlerin yüksek kar marjları ve getirileri ile yatırımcıların güvenli limanı haline geldiğini, bu şirketlerin finansal performansları ve sürdürülebilir karlılıkları ile öne çıktığını bildirdi.

Zeynep Aktaş’ın paylaştığı kar marjı ve getirisi yüksek borsa şirketleri arasında yıllık bazda yüzde 501 kazandıran Mia Teknoloji (MIATK) ilk sırada yer aldı. Uzman, Mia Teknoloji’nin aktif karlılığının yüzde 51,27, esas faaliyet kar marjının yüzde 84,7 ve piyasa değerinin 26,01 milyar TL olduğunu belirtti.

Listede ikinci sırada yer alan Ülker’in (ULKER) ise yüzde 18,7’lik esas faaliyet kar marjı ve yüzde 23’7’lik özsermaye karlılığı ile güçlü bir performans sergilediğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.