Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada En Çok Para Girişi ve Çıkışı Olan Hisseler

Borsada son günlerde satış baskısı hakim olurken, dün yatırımcıların en çok ilgilendiği hisse senetleri şu şekilde…
Borsada En Çok Para Girişi ve Çıkışı Olan Hisseler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde yaşadığı ralli ile milyonlarca yatırımcıyı kendisine çekmeye devam eden borsa, yeni haftaya kayıplarını artırarak başladı. BIST 100 endeksi yeni günde 7500 puan yakınlarında işlem görüyor.

Geçtiğimiz gün yaşanan düşüşte Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in istifa edeceği iddiaları başrol oynamıştı. Sonrasında İletişim Başkanlığı tarafından bu iddialar yalanlanmıştı. Bu gelişmeler yaşanırken 31 Ekim 2023’teki işlem gününde, bazı hisse senetleri yüksek para girişi ve çıkış oranları ile dikkat çekti.

En Fazla Para Girişi Olan Hisseler

Borsada en fazla para girişinin olduğu hisse senetleri arasında Türker Proje Gayrimenkul (TURGG) öne çıktı. Hisse senedinin ağırlıklı ortalama fiyatı yüzde 2,98 artarken işlem adedinde yüzde 3203 artış kaydedildi.

TURGG’yi yeni halka arz edilen TAB Gıda (TABGD) takip etti. TABGD’nin ağırlıklı ortalama fiyatında yüzde 8,54 artış gerçekleşirken, işlem adedindeki artış yüzde 1914 olarak görüldü.

Para girişinin yüksek olduğu diğer hisse senetleri Türk Prysmian Kablo (PRKAB) ve Yaprak Süt ve Besi Çift. (YAPRK) oldu. HEr iki hisse senedinde işlem adedindeki artışlar sırasıyla yüzde 902 ve yüzde 889 oldu.

GCM Yatırım Banner

Merit Turizm (MERIT) ve Tranbzon Liman (TLMAN) yine yüksek para girişi ile dikkat çeken hisse senetleri oldu. MERIT’te işlem adedindeki artış yüzde 674 olurken, TLMAN’da bu oran yüzde 568 olarak kaydedildi.

En Fazla Para Çıkışı Olan Hisseler

Dün borsada endekse dahil işlem gören hisselerin 4’ü değer kazanırken, 95’inde düşüş kaydedildi. Bu nedenle borsada ağırlıklı olarak para çıkışı gerçekleşti. Para çıkışının en fazla olduğu hisse senedi Şok Marketler (SOKM) oldu.

SOKM’nin ağırlıklı ortalama fiyatı yüzde -0.3 düşerken işlem adedi yüzde 148,38 arttı. SOKM’yi Migros Ticaret (MGROS) ve Anadolu Efes (AEFES) izledi. MGROS ve AEFES’te işlem adetleri sırasıyla yüzde 69 ve yüzde 57 arttı.

Bim Mağazalar’da (BIMAS) işlem adedi yüzde 55 artarken, Bien Yapı Ürünleri’nde (BIENY)’deki artış yüzde 54 oldu. Bu hisse senetlerini Tekfen Holding (TKFEN) ve Türk Traktör (TTRAK) sırasıyla yüzde 42 ve yüzde 27’lik artışlar ile takip etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.