Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsada Değişim Çanları Çaldı! O Tarihte Sınırlar Değişecek

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamayla Pay Piyasası maksimum emir değeri sınırlarının değiştiğine işaret edildi. Değişim için tarih verildi. İşte detaylar;
Borsada Değişim Çanları Çaldı! O Tarihte Sınırlar Değişecek
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul tarafından yapılan duyuruyla Pay Piyasası’nda maksimum emir değeri sınırlarının değişeceği bildirildi. Duyuruda, işlem gören sermaye piyasası araçlarına iletilen emir ve kotasyonlarda uygulanmakta olan maksimum emir değeri sınırlarının güncellendiği kaydedildi.

Maksimum emir değeri sınırlarının 2 Ocak 2024 tarihinden itibaren artırılacağı paylaşıldı.

Şu anda temerrüt sıraları için 1 milyon TL olan maksimum emir değeri sınırının 2 Ocak’tan itibaren, 2,5 milyon TL’ye çıkacağı belirtildi.

Borsa İstanbul Emir Değeri Sınırları Değişim Grafiği
Kaynak: Borsa İstanbul

Borsa Yatırım Fonları, Gayrimenkul Yatırım Fonu Katılma Payları, Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Katılma Payları ve Gayrimenkul Sertifikaları için uygulanan 3 milyon TL sınırınınsa 5 milyon TL’ye yükseldiği vurgulandı.

Diğer bir taraftan ayları borsada işlem gören ortaklıkların birincil sıraları için uygulanan 100 bin TL sınırınınsa 500 bin TL olarak revize edildiğine işaret edildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Üyelerin testlerini gerçekleştirmeleri hedefiyle BISTECH üye test ortamına (IP:10.57.3.61) söz konusu değişikliklere ilişkin tanımlamalar yapıldığının bilgisi verildi.

Bahsi geçen değişikliklerin 2 Ocak 2024’ten itibaren yürürlüğe gireceğinin altı çizildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.