Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Değişim Çanları Çaldı! O Tarihte Sınırlar Değişecek

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamayla Pay Piyasası maksimum emir değeri sınırlarının değiştiğine işaret edildi. Değişim için tarih verildi. İşte detaylar;
Borsada Değişim Çanları Çaldı! O Tarihte Sınırlar Değişecek
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul tarafından yapılan duyuruyla Pay Piyasası’nda maksimum emir değeri sınırlarının değişeceği bildirildi. Duyuruda, işlem gören sermaye piyasası araçlarına iletilen emir ve kotasyonlarda uygulanmakta olan maksimum emir değeri sınırlarının güncellendiği kaydedildi.

Maksimum emir değeri sınırlarının 2 Ocak 2024 tarihinden itibaren artırılacağı paylaşıldı.

Şu anda temerrüt sıraları için 1 milyon TL olan maksimum emir değeri sınırının 2 Ocak’tan itibaren, 2,5 milyon TL’ye çıkacağı belirtildi.

Borsa İstanbul Emir Değeri Sınırları Değişim Grafiği
Kaynak: Borsa İstanbul

Borsa Yatırım Fonları, Gayrimenkul Yatırım Fonu Katılma Payları, Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Katılma Payları ve Gayrimenkul Sertifikaları için uygulanan 3 milyon TL sınırınınsa 5 milyon TL’ye yükseldiği vurgulandı.

Diğer bir taraftan ayları borsada işlem gören ortaklıkların birincil sıraları için uygulanan 100 bin TL sınırınınsa 500 bin TL olarak revize edildiğine işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Üyelerin testlerini gerçekleştirmeleri hedefiyle BISTECH üye test ortamına (IP:10.57.3.61) söz konusu değişikliklere ilişkin tanımlamalar yapıldığının bilgisi verildi.

Bahsi geçen değişikliklerin 2 Ocak 2024’ten itibaren yürürlüğe gireceğinin altı çizildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın