Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa Yatırımcısı İlk Çeyrekte Bu Hisselere Hücum Etti!

Oyak Yatırım tarafından hazırlanan araştırma raporunda, yılın ilk çeyreğine ilişkin borsada yabancı oranının en çok arttığı hisselere yer verildi.
Borsa Yatırımcısı İlk Çeyrekte Bu Hisselere Hücum Etti!
HABER GİRİŞ

Borsada son dönemde artan ilgi bazı hisselerde güçlü artışları beraberinde getirdi. Son haftalarda BIST 100 yatay bir aralıkta işlem görse de, yılın ilk çeyreğinde yatırımcı ilgisi artmaya devam etti. BIST 100 endeksi yılın başı itibarıyla yüzde 18 yukarıda ve 8945 puan seviyesinde bulunuyor.

Oyak Yatırım tarafından son yapılan araştırma, yılın ilk çeyreğine ilişkin dikkat çeken sonuçlar ortaya koydu. Paylaşımda bu dönemde yabancı oranının en çok arttığı hisse senetlerine yer verildi.

Listenin zirvesinde 12,49 puan ile AGESA yer aldı. Hisse senedi bu yılın başından itibaren yüzde 17 artış kaydetti ve değerini 72 TL’ye taşıdı. Yabancının en çok artış kaydettiği bir diğer hisse senedi 7,03 puan ile TTKOM oldu. Bu hisseleri 5,84 puan ile YKBNK ve 4,47 puan ile DOAS takip etti. CCOLA hisselerinde artan yabancı payı 4,18 puan olarak gerçekleşti.

AGESA günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yabancı payının ilk çeyrekte en çok düştüğü hisseler ise KOZAL, TOASO, AKCNS, TCELL ve TTRAK olarak sıralandı.

İlk Çeyrekte En Çok Artan Hisseler

Borsada bu yılın ilk çeyreğinde en çok artış kaydeden hisse senedi yüzde 70 artış ile TAVHL oldu. Hisse senedi yazım itibarıyla 178 TL’den alıcı buluyor. İlk çeyrekte yüzde 53 artış ile FROTO ve yüzde 40 artış ile KCHOL yine borsanın öne çıkan hisse senetleri oldu.

GCM Yatırım Banner

Bu hisseleri yüzde 39 ile YKBNK ve yüzde 38 artış ile TTRAK takip etti. Bu dönemde performansı en zayıf hisse senetleri TATGD, KRDMD ve AKSA olarak gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.