Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa O Seviyeyi Aşarsa Yükselebilir

Seçim sonrası pozitif bir başlangıç yapan BIST 100 endeksi için QNB Finansınvest yayımladığı raporda 9200 seviyesine dikkat çekti. Detaylar haberde...
Borsa O Seviyeyi Aşarsa Yükselebilir
HABER GİRİŞ

Türkiye yoğun bir seçim gündemini geride bırakmasının ardından piyasaların seyri yakından izlenmeye devam ediyor. Seçim belirsizliğinin geride kalmasıyla BIST 100 endeksi Nisan ayına pozitif bir başlangıç yaptı. BIST 100’ün hangi seyirde devam edeceği merak edilirken, QNB Finansınvest endekste 9200 direncinin aşılmasının önemli olduğunu not etti.

Konuya yönelik rapor paylaşan QNB Finansınvest, BIST 100’ün seçimlerden sonra haftaya olumlu başladığını ve 9 bin 200 direncinin üstünde bir yönelim gösterdiğini belirtti.

Ayrıca 9200’ün üzerinde karşılaştığı kâr satışları ile 9000 desteğinin altına yönelim gösterdiği not edildi.

Endeksin tepki alımları ile günü 9 bin 155 seviyesinde yüzde 0,2 yükselişe tamamladığı bildirildi.

Söz konusu raporda şu ifadeler yer aldı:

GCM Yatırım Banner

“Endeks bugün de volatil bir seyir yaşanabilir. Endekste Şubat ayı itibariyle üstte tepe seviyeleri aşağıda ise dipleri birleştirdiğimizde üçgen şeklinde sıkışma formasyonu bulunuyor.”

Endeksin geçen hafta 9300’ün üzeri ile bu sıkılaşma formasyonu aşma çabası gösterdiği ve alt bölge olan 8700 seviyesine doğru dip oluşumu gerçekleştirdiği not edildi.

9200 puan seviyesinin ilk planda direnç olarak korunduğu, bu seviyenin aynı zamanda bu formasyonun direncine işaret ettiği bildirildi. 9200 puan seviyesinin aşılmasının üçgen formasyonun yukarı tamamlanması açısından önemli olduğu bildirildi. Bu durumda endekste yükselişin hız kazanabileceği aktarıldı.

Yeni bir yükselen trendin başlaması ile birlikte endeksin 9300 ve 9450 dirençlerine doğru yönelim gösterebileceği not edildi. 9000’in ilk etapta destek konumunda olduğu, bu seviyenin üzerinde kısa vadeli yönün yukarı olduğu kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.