Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa Liginde Eylül Şampiyonu Yüzde 100 Bedelli Artırımına Gidiyor

Spor hisselerini yukarı taşıyan Trabzonspor, sermayesini 2 katına çıkarmak için yatırımcılarına yarından itibaren 1 liradan lot dağıtacak. Ayrıntılar haberde…
Borsa Liginde Eylül Şampiyonu Yüzde 100 Bedelli Artırımına Gidiyor
HABER GİRİŞ

Borsa liginde Eylül şampiyonu olan Trabzonspor, bedelli artırımıyla dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor. Trabzonspor Sportif, yarın yüzde 100 bedelli sermaye artırımına gidecek. Böylece şirketin 500 milyon TL’lik sermayesi 1 milyar TL’ye çıkacak.

TSPOR koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören Trabzonspor hissesinde yatırımcılara 15 gün süreyle pay alımı hakkı verilecek.

1 TL nominal değerli pay 1 TL’den yapılacak olup, yeni pay alma hakları 9-23 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Elinde 1 adet hissesi olan yatırımcılar yeni pay alma hakkını kullanarak 1 lot karşılığında 1 TL ödeme yapacak ve hissenin açılış baz fiyatı 3,84 TL olacak.


Kullanılmayan yeni pay alma hakları, ilan edilecek tarihlerde, 2 iş günü süreyle ve nominal değerin altında olmamak kaydıyla halka arz edilecek ancak arz fiyatı birincil piyasada oluşacak.

Spor endeksinde yüzde 22’ye yakın artışla Eylül’de en çok kazandıran TSPOR, yıllık yüzde 47’nin üzerinde prim yaptı. Geçen haftayı ise yüzde 3 ekside, 6,68 liradan kapattı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın