Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’dan VİOP İşlemleri için Ay Sonu Duyurusu Geldi

Kasım ayının son gününde Borsa İstanbul’dan VİOP işlemleri için vade sonu duyurusu geldi. Duyuruda, hesaplarda gerçekleştirilecek işlemler açıklandı.
Borsa İstanbul’dan VİOP İşlemleri için Ay Sonu Duyurusu Geldi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul A.Ş., bugün son işlem günü ve vade sonu duyurusunda bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşılan duyuruda, vadeli işlem ve opsiyon piyasasındaki (VİOP) işlemlerde standart vade ayı Kasım olan sözleşmelerin bugün seans sonunda ödemesinin yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada, nakdi uzlaşmalı vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinde otomatik olarak kar ve zararların hesaplarda okunacağı belirtildi.

Buna göre fiziki teslimatlı vadeli işlemlere ilişkin sözleşmelerdeki açık pozisyonlar, önce alacak kayıtları açılıp sonra kapatılacak.

Fiziki teslimatlı opsiyon sözleşmelerinde kâr pozisyonunda olup hak kullanımı istenmeyen ya da zararda olup hak kullanımı istenen hesaplarda talimat gerekli görülecek.

Fiziki teslimatlı opsiyon sözleşmelerinde açık pozisyonların kapatılışı, ilgili varlıktaki alacak kayıtları oluşturularak yapılacak. Standart vade ayıyla yeni açılacak sözleşmeler 1 Aralık Cuma gününden itibaren işleme alınacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.