Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’dan Koza Altın ve Diğer 6 Şirkete Tedbir

Yapılan incelemeler neticesinde 7 şirkete tedbir uygulanacağı belirtildi. Borsa İstanbul tarafından karar verilen tedbirler hangi tarihleri kapsayacak?
Borsa İstanbul’dan Koza Altın ve Diğer 6 Şirkete Tedbir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün yapılan duyuruda toplamda 7 şirkete tedbir uygulanacağını duyuruldu. Yapılan incelemeler sonucunda Borsa İstanbul tarafından karar verilen tedbirler, ARD Bilişim (ARDYZ), İpek Doğal Enerji (IPEKE), Koza Altın (KOZAL), Metemtur Yatırım (METUR), Tetamat Gıda (TETMT) ve Vakko (VAKKO) için geçerli olacak.

Söz konusu şirketlerin payları, 6 Aralık 2022’den 5 Ocak 2023’e kadar olan süreçte açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilmeyecek.

Verilen bilgilerde VBTS çerçevesinde getirilen tedbir uygulaması, payın gördüğü platformun işlem kuralları ve pazar değişimi gibi nedenlerden dolayı uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilecek. VBTS tedbirlerinin tedbir süresince uygulanacağı belirtildi.

Son olarak aktarılan bilgilere göre 11/02/2021 tarihli karar çerçevesinde Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuruya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemlerinin yasaklandığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.