Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’dan İş Yatırım, Kristal Kola ve 2 Hisseye Tedbir

İş Yatırım, Kristal Kola, Adese Gayrimenkul Yatırım ve Berkosan Yalıtım’a tedbirler uygulandı. İşte VBTS kapsamında tedbirlerin detayları;
Borsa İstanbul’dan İş Yatırım, Kristal Kola ve 2 Hisseye Tedbir
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, gerçekleşen incelemeler sonucunda 4 hisseye tedbir kararı aldı. Ayrıca 2 yatırımcıya Tureks Turizm Taşımacılık hisselerindeki işlemlerinden dolayı kısıtlama getirildi. Borsada adil ve dürüst olmayan işlemler sonucunda hisselere ve yatırımcılara sıklıkla tedbir uygulandığı görülüyor.

Yapılan açıklamalara göre Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş (ADESE), İş Yatırım Menkul Değerler (ISMEN), Kristal Kola (KRSTL) 21/12/2022 seans başındaki işlemlerden 20/01/2023 tarihindeki seansın sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilmeyecek.

Berkosan Yalıtım (BRKSN) payları ise diğer hisselerle aynı tarihlerde geçerli olmak üzere emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Tureks Turizm Taşımacılık (TUREX) hisselerindeki emir ve işlemlerinden dolayı Azmi Öztaşbaşı ve Yusuf Öztaşbaşı adlı yatırımcılar için 21/12/2022 tarihinden başlamak üzere 3 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve internetten emir iletilmesinin kısıtlanması tedbirleri söz konusu olacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın