Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’dan Fiyat Değişikliği Duyurusu Geldi

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından, biri bedelli sermaye artışına gidecek, diğerleri ise temettü dağıtımına çıkacak toplam 5 hisse için fiyat değişim açıklaması geldi.
Borsa İstanbul’dan Fiyat Değişikliği Duyurusu Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, bedelli sermaye artırımına gidecek bir hisse ve temettü verecek toplam 4 hissenin fiyat düzeltmelerine dair açıklama geldi.

Açıklamada, bedelli sermaye artırımı yapacak şirketin Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KAREL) olduğu kaydedildi.

Aralık ayında temettü verecekler ise Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. (SONME), Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. (BUCIM), Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ELITE) ve Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO) olarak sıralandı.

Buna göre yüzde 100 bedelli sermaye artırımına gidecek olan KAREL hisselerinin bölünme sonrası fiyatı 11,87 TL olacak.

Bu ay pay başına 0,05 TL brüt temettü verecek olan BUCIM hisseleri için fiyat 6,87 TL olarak gerçekleşecek.

GCM Yatırım Banner

Pay başına brüt temettüsü 0,2314814 TL olan ELITE hisselerinde fiyat 46,869 TL olarak uygulanacak.

0,0304887 TL pay başına brüt temettü verecek PSGYO için fiyat 4,45 TL olacak. Pay başına 0,081081 TL brüt temettü vermeye hazırlanan SONME için ise teorik fiyat 63,019 TL olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.