Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul’daki Gıda Şirketinden Sürpriz Bedelsiz Kararı!

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan açıklama yapan ve Borsa İstanbul’da işlem gören Konfrut Gıda, yüzde 100 bedelsiz sermaye artırımı yapacağını açıkladı. İşte detaylar;
Borsa İstanbul’daki Gıda Şirketinden Sürpriz Bedelsiz Kararı!

Türkiye’de yatırım araçları arasında popülerlik ve kazanç oranı açısından ilk sırada olan Borsa İstanbul’da, şirketlerin aldığı temettü, bedelsiz ve bedelli sermaye artırımı gibi kararlar yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. 12 Ekim’de açıklama yapan Konfrut Gıda (KNFRT), bedelsiz kararı aldığını açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada Yönetim Kurulu’nun bugün gerçekleştirdiği toplantıda bedelsiz sermaye kararı alındı.

Borsa İstanbul’daki Gıda Şirketinden Sürpriz Bedelsiz Kararı!

Kayıtlı sermaye tavanı 660 milyon TL, çıkarılmış sermayesi 132 milyon TL olan şirket, çıkarılmış sermayesinin beheri 1 kuruş nominal değerde 13.200.000.000 adet pay karşılığı 132.000.000 TL tutarında (yüzde 100 oranında) bedelsiz artırılarak 264.000.000 TL’ye çıkarılacağını belirtti.

Bedelsiz olarak artırılan 132 milyon TL sermayenin tamamının geçmiş yıllar karlarından karşılanacağı ve hissedarlara sermaye payları nispetinde bedelsiz olarak dağıtılacağı aktarıldı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

KNFRT, 12 Ekim tarihini yüzde 2,2 düşüşle 22,6 TL’ye geriledi. Hissede haftalık yüzde 2 düşüş görülürken aylık kazanç yüzde 20, yıllık getiri ise yüzde 63 düzeyinde gerçekleşti. Son 1 yıllık süreçte en düşük 10,8 TL, en yüksek 26 TL görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu