Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul’da Söke Un için Gong Çaldı!

Halka arzını tamamlayan Söke Un için Borsa İstanbul'da gong çaldı. Şirketin CEO'su, paydaşların beklentilerinin karşılanacağı mesajını verdi. Detaylar haberde..
Borsa İstanbul’da Söke Un için Gong Çaldı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa tarihinin en yüksek talep katsayısına ulaşan Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. için Borsa İstanbul’da gong çaldı. Törende Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun ile Söke Üst Yöneticisi (CEO) Başar Kılıç, Ulusoy Un ve Söke Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy ve QNB Finansinvest Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Pamir Karagöz açıklama yaptı.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Ergun, şirketin bu halka arzına yüksek talep geldiğini söyledi. 581 milyon TL halka arz geliri ve 787 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arzın gerçekleştirildiğini söyledi.

Ergun, dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini söyleyerek gıda arz güvenliğinin öneminin giderek arttığını belirtti. Şirketlerin ihtiyaç duyduğu finansmanı sermaye piyasası aracılığı ile sağlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

“Söke Değirmencilik, sofralara getirdiği gibi sermaye piyasamıza da bereket getirsin. Bu halka arzın sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Söke Değirmencilik’e borsamız ailesine ‘hoş geldiniz’ diyorum.” açıklamasında bulundu.

“Beklentileri Karşılamak için Çalışacağız”

Törende konuşan Söke CEO’su Kılıç, şirketin 60 yıl önce kurulduğunu belirtti. Çevreye saygı, topluma güven ilkeleriyle hareket ettiğini ve yüksek kaliteli ürünlerini tüketicileriyle buluşturduğunu aktardı.

Kılıç, bugün gerçekleşen gong töreni ile Türkiye nüfusunun yüzde 1’inin Söke Un’un ortağı oldığını vurguladı. Şirketin tüm paydaşlarının beklentilerini karşılamak için çalışamaya devam edeceklerini dile getirdi.

Ulusoy Un ve Söke Un Yönetim Kurulu Başkanı Günhan, Ulusoy Un’un halka açılmayı 8 yıldır tecrübe ettiğini belirtti. Şirketin halka arz sonrası yaşadığı ivmeyi Söke’ye de taşımak istediklerini vurguladı.

Günhan, “Halka arz tecrübemizle Söke’nin güçlü markasıyla hedefimize hızla ilerleyeceğine inancımız tam. Bu inancımızda yalnız olmadığımızı görmek bizleri çok heyecanlandırdı. Halka arz ile aramıza katılan 787 bin ortağımız da bizimle aynı fikirde.” diyerek konuştu.

“Söke Un Rekor Talep Topladı”

Törende konuşan bir diğer isimlerden biri olan QNB Finansinvest Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Pamir Karagöz, Söke Un’un halka arzını rekor bir talep büyüklüğü ile tamamladığını söyledi.

Karagöz, Söke’nin QNB Finansinvest liderliğinde hisse satış fiyatı pay başına 7,5 TL ile 4-5-6 Ocak tarihlerinde talep topladığını belirterek Borsa İstanbul’da gerçekleştirdiği ilke değindi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu