Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’da Gözler Barem Ambalaj’daydı

Borsa İstanbul’da gong, Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka arzı için çaldı. Korkmaz Ergun, arz tutarı ve yatırımcı sayısı ile ilgili bilgiler verdi. Detaylar haberimizde,
Borsa İstanbul’da Gözler Barem Ambalaj’daydı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul A.Ş Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Barem Ambalaj’ın halka arz tutarını ve toplam yatırımcı sayısını paylaştı. Buna göre; 277 bin yatırımcıya yapılan satışla toplam 378 milyon TL halka arz gerçekleştirildi.

Ergun, Barem Ambalaj’ın çok uzun yıllara dayanan tecrübesiyle, bundan sonraki süreçte borsada işlem gören bir şirket olarak devam etme kararı aldığını bildirdi.

Barem Ambalaj yöneticilerini tebrik edip, şirketin yıllar içinde büyüyen üretim tesisleriyle 3 bölgede istihdam ve katma değer sağladığını aktardı. Üretimin entegre bir yapıda gerçekleşebilmesi için büyüme sürecinin sürekliliğinin sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

Şirketin, Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi şirketi arasında yer aldığını hatırlatarak şirketlerin finansmanlarının halka arz edilmesinin, çok değerli bir adım olduğunu belirtti.

Barem Ambalaj’ın, Yıldız Pazar’da işlem göreceğini ve BIST Yıldız, BIST Sınai, BIST Katılım endekslerinde yer alacağını paylaştı. Başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese teşekkürlerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner
Bir Apartmanın Zemin Katında Başlayan Yolculuk

Taşyanar, bugün gelinen noktayı gözler önüne sermek için 1999 yılında, bir apartmanın zemin katında, 70 metrekarelik bir alanda faaliyete başladıklarını kaydetti.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Recep Taşyanar, halka arzın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Bugün ise 840’dan fazla personelin istihdam edildiği, 26 ülkeye ihracat yapan bir şirket olduklarını ifade etti.

Hedeflerinin, 2022’de 1,5 milyar TL ciroyu geçmek, ilk 500 sanayi şirketinden biri olmak ve yüzde 20 olan ihracat oranını yüzde 50’ye çıkarmak olduğunu açıkladı.

İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül, Barem Ambalaj’ın yatırımcılarından 2,4 kat talep topladığını paylaşarak, “İnfo Yatırım olarak sermayenin tabana yayılmasının, şirketlerimizin ürettikleri değerlerin yatırımcıların ilgisine sunulmasının, paylaşılmasının, birlikte büyümenin, ekonomimiz açısından ne kadar önemli olduğunun farkındayız.” dedi.

Akgül, İnfo Yatırım olarak geçen yıl 5 halka arz gerçekleştirdiğini hatırlatarak, bu yıl 3 halka arz gerçekleştirdiklerini, Barem Ambalaj ile bu rakamın dörde çıktığını ortaya koydu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.