Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’da Europower için Gong Töreni! Açıklamalar Geldi

Nisan ayında halka arz olan ve borsada işlem görmeye başlayan Europower için gong töreni düzenlendi. İşte detaylar;
Borsa İstanbul’da Europower için Gong Töreni! Açıklamalar Geldi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da Girişim Elektrik AŞ’nin bağlı ortaklığı olan ve yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden Europower Enerji için gong töreni düzenlendi. Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Europower’ın sektörde çok geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunduğunu ve çözümler geliştirdiğini belirtti.

Şirketin dünyanın birçok bölgesine ihracat gerçekleştirdiğini, yüksek mühendislik kapasitesine sahip olduğunu paylaştı. Europower’ın bu başarısının halka arzda yüksek ilgiyle karşılık bulduğunu söyledi.

“Rekor Seviyede İlgi”

Ergun, halka arzda 2 milyon 118 bin yatırımcının pay aldığını, yoğun ilginin Europower’ın hem değerini hem de sorumluluğunu yükselttiğini vurguladı. Halka arzlarla gelen yeni yatırımcılara dikkat çekti ve finansal okur yazarlık konusunda sermaye piyasasının tüm paydaşlarının daha fazla gayret gösterdiğini ifade etti.

5 Kıtada 70’e Yakın Ülkeye İhracat

Europower Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Behiç Harmanlı, 5 kıtada 70’e yakın ülkeye ticaret yaptıklarının altını çizdi ve yatırımcıların güçlü taleplerinin başarı öykülerinde doğru yolda ve doğru sektörde olduklarını kanıtladığını kaydetti.

Teknolojiyi yakalayan, akıllı, izlenebilir, kontrol edilebilir ürün ve sistemlerle dünyanın her yerinden yoğun talepler aldıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Sektörde emin adımlarla ilerlediklerini, dünyadaki enerji ihtiyacına artan kapasite ile cevap vereceklerini duyurdu.

Şirket Hakkında Bilgiler

12-14 Nisan tarihlerinde halka arz olan ve 20 Nisan tarihinde borsada işlem görmeye başlayan şirketin halka arz büyüklüğü 2,4 milyon oldu. Şirketin halka arzına 4,83 kat talep gelirken 60 milyon adet pay satılmıştı.

Europower Enerji, 9 fabrikası ile 420kV’a kadar her gerilim seviyesinde elektrik ekipmanları ve sistemleri üreten, dünya çapında proje tasarımı, yönetimi, otomasyon, denetim, saha testleri ve eğitim hizmetleri gibi geniş bir yelpazede mühendislik hizmetleri sunan bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

EUPWR, günlük yüzde 1 artışla 80,6 TL’den işlem görüyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.