Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul Açıkladı: Şirketlerin Endeksleri Değişti

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurusunu paylaşan Borsa İstanbul, hisselerin Pazar değişikliklerini açıkladı. İşte detaylar;
Borsa İstanbul Açıkladı: Şirketlerin Endeksleri Değişti
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul A.Ş. 21 Eylül’de Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada BIST 30, BIST 50, BIST 100, BIST Sürdürülebilirlik, BIST Banka Dışı Likit 10 ve diğer endeks değişiklikleri hakkında açıklama yaptı.

Yatırımcıların yakından takip ettiği Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) ile Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş (OYAKC) BIST 30 endeksine alınırken Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş (KOZAA) ve Tav Havalimanları (TAVHL) BIST 30 endeksine veda etti.

Borsa İstanbul Açıkladı: Şirketlerin Endeksleri Değişti

Kaynak: KAP

BIST 50 endeksine Can2 Termik (CANTE), CW Enerji (CWENE) ve Europower Enerji (EUPWR) alınırken çıkarılacak paylar Aksa (AKSA), Ege Endüstri (EGEEN) ve Şok Marketler (SOKM) olarak sıralandı.

GCM Yatırım Banner

BIST banka dışı likit 10 endeksine Koç Holding (KCHOL) ve Sasa Polyester katılırken Emlak Konut GMYO (EKGYO) ve Petkim (PETKM) çıkarıldı.

Borsa İstanbul Açıkladı: Şirketlerin Endeksleri DeğiştiKaynak: KAP

BIST sürdürülebilirlik endeksine Akfen GMYO (AKFGY), Petkim (PETKM) Qua Granite Hayal Yapı (QUAGR) ve Sun Tekstil (SUNTK) katıldı.

BIST sürdürülebilirlik 25 endeksine Ereğli Demir Çelik (EREGL), Yapı ve Kredi Bankası (YKBNK), Garanti Bankası (GARAN), Petkim (PETKM) ve Tav Hava Limanları (TAVHL) girdi. Endeksten Aksa (AKSA), Kordsa Teknik Tekstil (KORDS), Otokar (OTKAR), Tekfen Holding (TKFEN) ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) çıkarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.