Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa Balonunun Patlayacağı Uyarısı Geldi

Wall Street’te çöküş uyarısı veren borsa kahini John Hussman’dan borsa rallisi için karamsar açıklamalar geldi.
Borsa Balonunun Patlayacağı Uyarısı Geldi
HABER GİRİŞ

Küresel denklemde kendini gösteren enflasyon ortamında borsalarda oluşan hareketliliğin hangi seviyede sakinliğe ulaşacağı merak konusu olurken, ünlü borsa uzmanı John Hussman, ABD borsaları için iyimser konuşmadı.

2008 yılında yaşanan küresel finans krizini öngören ünlü isim, senenin başından itibaren yaşanan borsa rallisinin tükenmeye yakın olduğu görüşünü paylaştı.

ABD hisse senetleri için ilerleyen günlerde parlak bir senaryonun oluşmayacağı tahmini dile getirerek, ABD’de S&P 500 endeksinin adil değerine ulaşması için yüzde 64 oranında bir geri çekilmeye gitmesi gerektiğini kaydetti.

“Benim görüşüme göre bu bir piyasa balonu ve evet bana kalırsa bu gözyaşları içerisinde sona erecek” diyerek şöyle ifade kullandı:

“Şu anda piyasalarda gördüğümüz kombinasyon olan aşırı hisse değerlemeleri, bunları karşılamayan şirket içi veriler ve hacimdeki aşırı genişleme tarihsel olarak piyasaları getiri risk hesaplamaları açısından kısa vadede, orta vadede, tam piyasa döngüsünde ve hatta 10-12 yıllık bir süre içerisinde tanımlayabileceğimiz en ekstrem negatif seviyelere taşıyor.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.