Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa Balonunun Patlayacağı Uyarısı Geldi

Wall Street’te çöküş uyarısı veren borsa kahini John Hussman’dan borsa rallisi için karamsar açıklamalar geldi.
Borsa Balonunun Patlayacağı Uyarısı Geldi
Yorum

Küresel denklemde kendini gösteren enflasyon ortamında borsalarda oluşan hareketliliğin hangi seviyede sakinliğe ulaşacağı merak konusu olurken, ünlü borsa uzmanı John Hussman, ABD borsaları için iyimser konuşmadı.

2008 yılında yaşanan küresel finans krizini öngören ünlü isim, senenin başından itibaren yaşanan borsa rallisinin tükenmeye yakın olduğu görüşünü paylaştı.

ABD hisse senetleri için ilerleyen günlerde parlak bir senaryonun oluşmayacağı tahmini dile getirerek, ABD’de S&P 500 endeksinin adil değerine ulaşması için yüzde 64 oranında bir geri çekilmeye gitmesi gerektiğini kaydetti.

“Benim görüşüme göre bu bir piyasa balonu ve evet bana kalırsa bu gözyaşları içerisinde sona erecek” diyerek şöyle ifade kullandı:

“Şu anda piyasalarda gördüğümüz kombinasyon olan aşırı hisse değerlemeleri, bunları karşılamayan şirket içi veriler ve hacimdeki aşırı genişleme tarihsel olarak piyasaları getiri risk hesaplamaları açısından kısa vadede, orta vadede, tam piyasa döngüsünde ve hatta 10-12 yıllık bir süre içerisinde tanımlayabileceğimiz en ekstrem negatif seviyelere taşıyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu