Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borçlanma Aracı Detaylarını Duyuran Coca Cola Hisseleri %6 Arttı

Coca Cola İçecek, 2520 gün vadeli, sabit faiz türünde, yurt dışına satış yönteminde özel sektör tahvil ihracına yönelik detayları kamuoyu ile paylaştı.
Borçlanma Aracı Detaylarını Duyuran Coca Cola Hisseleri %6 Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Coca Cola İçecek A.Ş. HSBC Bank Plc., J.P. Morgan Securities Plc., Bank of America Merrill Lynch International and MUFG Securities EMEA Plc.’nin yetkilendirildiği toplantılar kapsamında, 144A Kuralı ve Regulasyon S’ye göre satışının yapılması planlanan yurt dışında borçlanma aracı ihracı ile ilgili düzenlemeleri yaptı.

Bugün yapılan açıklamada, borçlanma aracına yönelik talep toplama sürecinin tamamlandığı duyuruldu. İhraç edilecek borçlanma araçlarının nominal değerinin 500 milyon dolar olduğu belirtildi.

Vade süresi 7 yıl, itfa tarihi 20 Ocak 2029, kupon oranı %4,50, getiri oranı %4,75 olarak belirlendi. Satış işleminin ise 20 Ocak 2022 tarihinde tamamlanmasının beklendiği aktarıldı.

Coca Cola hisseleri (CCOLA), günün ilk yarısında %6’ya yakın artış gösterdi.
Coca Cola %5,77 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dünyanın en büyük alkolsüz içecek üreticisinde hisseler saat 12.00’de %5,77 artıda işlem görüyor. 117,50 Türk lirası şu anki fiyat olurken, açılışta 110,9’u kaydetti.

Bu noktadan sonra yukarı yönlü hareketini hızlandırarak 118,00’e kadar tırmandı. Şirket hisseleri haftayı %20’ye yakın kazançla bitirmeye hazırlanıyor. 5 günlük borsa işlemlerinde gördüğü en düşük seviye 93,50, en yüksek ise bugünkü zirve oldu.

GCM Yatırım Banner

Hisseler aylık süreçte de güçlü kazanç sundu. 84,40 – 118,10 arasında fiyatlanarak yatırımcısına %16’dan fazla kazandırdı. Son bir yıldaki değişimine bakıldığında %57’lik bir artışın gerçekleştiğini görüyoruz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.