Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bor Şeker için Tarih Açıklandı: Sayılı Günler Kaldı

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamada Bor Şeker paylarının işlem görmeye başlayacağı tarih açıklandı. İşte detaylar;
Bor Şeker için Tarih Açıklandı: Sayılı Günler Kaldı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da rekorların devam ettiği süreçte yatırımcılar bir yandan da halka arz olan şirketlerle ilgili gelişmeleri takip ediyor. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alan Bor Şeker’in merakla beklenen halka arz tarihine yönelik duyuru paylaşıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada 70 milyon TL nominal değerli Bor Şeker paylarının halka arzının tamamlandığı belirtildi. Şirketin sermayesini temsil eden 240.000.000 TL nominal değerli payların Kotasyon Yönergesi çerçevesinde kota alındığı ifade edildi.

Bor Şeker paylarının 15.02.2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 26,5 TL/pay fiyat, “BORSK” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacağı duyuruldu. İlgili sırada maksimum değerinin 1.000.000 TL olarak belirlendiği kaydedildi.

Şirketin halka arz sonuçları 12 Şubat tarihinde açıklanmıştı. Şirketin halka arz büyüklüğü 1,8 milyar TL olarak gerçekleşti ve toplamda 2.598.930 yatırımcıya dağıtım yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.