Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

1Ç21 Geliri %50 Azalan Booking Hisseleri 6 Haftanın Düşüğüne Geriledi

Pandeminin seyahat üzerindeki etkileri nedeniyle ilk çeyrek gelirinin yarı yarıya düştüğünü açıklayan Booking hisseleri sert düştü.
1Ç21 Geliri %50 Azalan Booking Hisseleri 6 Haftanın Düşüğüne Geriledi

Online seyahat devi Booking’in hisseleri 2021’in ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarının ardından yaklaşık 6 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Norwalk, Connecticut merkezli şirket tarafından dün yapılan açıklamaya göre Booking Holdings Inc. (BKNG) ilk çeyrekte 1,14 milyar dolarlık gelir üzerinden 5,26 dolarlık zarar açıkladı.

Rakam bir yıl önce hisse başına 3,77 dolarlık kazançla karşılaştırıldı. Gelir konusunda beklentileri karşılayamayan Booking, gelirinin yıllık bazda yarı yarıya düştüğünü belirtti.

Dün 2,337.92 dolardan kapanan BKNG kodlu hisseler, bugün işlemlere 2,297.71 dolar ile başladı.
Booking Hisse 6 Hafta Düşüğünde
KAYNAK: MarketWatch

Açılışın ardından düşüşü hızlandırarak 2,255.15 dolara kadar geriledi. Böylelikle 26 Mart’taki 2,246.64 dolarlık seviyeden bu yana en düşüğe geriledi.

TSİ 17.40’ta yüzde 3’e yakın kayıpla seyrederken görüldü. Son veriler ışığında hisse senetlerinin 5 günlük performansı yüzde 9,55 eksiye, 1 aylık da yüzde 6,81’e ulaştı.

Bu arada aynı dakikalarda Dow Jones yüzde 0,17 artıdayken, S&P 500 ile Nasdaq Kompozit Endeksleri ekside işlem gördü.

Booking Holdings CEO’su Glenn Fogel, küresel seyahat talebindeki toparlanmada dalgalanmanın devam edeceğini beklediklerini söyledi.

“Booking Holdings’teki ekiplerimiz, şirketimizin konumunu güçlendirmek ve temel stratejik önceliklerimize göre hareket etmek için sıkı çalışmalarına devam edecekler.” ifadelerini ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum