Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bollinger: Dünya Kupası 2022 Sona Ermeden Alınabilecek 3 Fan Token

Futbol taraftar tokenlarında devam eden düzeltme, yatırımcılara daha ucuz fiyatlarla giriş yapma imkanı sunuyor. Ama onlara ne zaman girmeli? Detaylar...
Bollinger: Dünya Kupası 2022 Sona Ermeden Alınabilecek 3 Fan Token
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Futbol taraftar tokenları, Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası başladığından bu yana önemli düşüş ve oynaklıklar sergiledi. 20 Kasım’da başlayan turnuva, 18 Aralık’a kadar devam edeceği için kalan süreçte gidişata göre bazı fan tokenlarda ciddi hareketlilikler gözlemlenebilir. Analist Brian Bollinger bu durumu göz önünde bulundurarak Aralık ayı içinde fırsat sunmasını beklediği fan tokenları paylaştı.

Bollinger’e göre turnuvadaki maçlar devam ettikçe kazanmaya devam eden takımların taraftar tokenlarının futbol tutkunlarından ve yatırımcılardan daha fazla ilgi görmesi bekleniyor. Bu durum ilgili tokenların fiyatlarında ciddi hareketlerin sergilenmesine neden olabilir.

İşte, FIFA 2022 Dünya Kupası tüm heyecanıyla sürerken, önemli büyüme potansiyeline sahip fan tokenların analizleri…

Portugal National Team Fan Token (POR)

Turnuva öncesinde Messi ve Ronaldo çılgınlığının etkisiyle fiyatında yükseliş yaşayan Portekiz Milli Takım Taraftar Tokenı (POR) son iki hafta içinde önemli bir düşüş gösterdi.

Popüler fan token 6.52 dolar direncine çarpıp yüzde 51.5 oranında dikkat çekici derinliğe sahip bir düşüş yaşadı ve aylık 3.15 dolar desteğini yeniden ziyaret etti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinGape

Daha önce bahsedilen destek, Ekim sonu ve Kasım ortası rallilerini desteklemişti. Dijital para fiyatı, haber yazımı esnasında 3.26 dolardan işlem görüyor ve söz konusu desteği sürdürmeye çalışıyor. Yükseliş momentumunun bu destekte yenilenmesi halinde POR, başka bir tersine dönüşü izletebilir.

4 dolar seviyesinin aşılması bir yükseliş dönüşü ve fiyat iyileşmesine işaret edecektir. Olumsuz tablo düşünüldüğünde ise 3.15 dolar desteğinin altında kapanan günlük bir mum, düzeltmeyi 2.5 dolar seviyesine kadar uzatacaktır.

Paris Saint-Germain Fan Token (PSG)

Paris Saint-Germain Taraftar Tokenı (PSG) haber yazımı esnasında 5.52 dolar civarında işlem görüyor.

Son dört aylık sürece bakıldığında, PSG devamlı olarak direnç trend çizgisinin etkisi altına girdi. Bu trend çizgisine yapılan çoklu yeniden testler, satıcıların aktif olarak dinamik dirençlerinde satış yaptıklarını gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinGape

Bunun yanı sıra, günlük RSI (göreceli güç endeksi) eğimindeki yükseliş sapması, daha düşük seviyelerde artan satın alma baskısına işaret etmekte. Piyasa senaryosunun düzelmesi durumunda, genel trend çizgisinden olası bir kırılma, piyasa duyarlılığının rallilerde satıştan düşüşlerde alım pozisyonuna geçtiğini gösterecek.

Bu model için işlerin yolunda gitmesi halinde 10 dolar seviyesine kadar bir boğa koşusuna tanıklık edebiliriz.

Argentine Football Association Fan Token (ARG)

Ulusal milli takım fan tokenları hiç kuşku yok ki Dünya Kupası maçlarında elde edilen sonuçlardan direkt olarak etkileniyor. Arjantin’in Suudi Arabistan’a yenilerek turnuvanın ilk en büyük sürprizine imza atması sonrasında ARG fan tokanda yaşanan derin düşüş bunun en önemli örneklerinden biri oldu.

Tarihler 27 Kasım’ı gösterdiğinde ise Arjantin Futbol Federasyonu Taraftar Tokenı fiyatı, 4.5-4.2 dolarlık kritik bir birikim bölgesinden düşüş eğilimi sergiledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinGape

Bu kırılım, yükselen düşüş momentumunu ve parçalar halinde daha fazla düşüşü işaret etmektedir.

Bunun yanı sıra, günlük RSI aşırı satış bölgesine girmeye iyice yakın. Bu durum satış faaliyetinin aktif olarak aşırı genişlediğini gösteriyor. Dahası fiyatların, kırılan desteği yeniden test etmek için küçük bir yükseliş eğilimini tetiklemesi beklenmekte.

ARG token haber yazımı esnasında 3.60 dolar civarında el değiştiriyor. Eğer satıcılar ARG fiyatını, ters çevrilmiş direncin 4.2 doların altında tutmayı başarırsa, dinlenme sonrası düşüş fan tokenı 4.2 dolar seviyesine itebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.