Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bolat ve AB Komiseri Finansman Alanındaki İş Birliklerini Görüştü

Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın, AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Varhelyi ile görüşmesinde finansman alanındaki iş birlikleri ele alındı. Detaylar...
Bolat ve AB Komiseri Finansman Alanındaki İş Birliklerini Görüştü
Yorum

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Avrupa Birliği’nin (AB) Genişlemeden Sorumlu Komiseri Oliver Varhelyi ile bakanlık binasında bir araya geldi. İkili, finansman alanındaki iş birlikleri başta olmak üzere pek çok konuyu ele aldı.

Bolat, Varhelyi ile gerçekleştirdiği ikili görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Ticaret Bakanlığı binasında yapılan görüşmede Türkiye-AB pozitif gündeminin güçlü bir şekilde devam ettiğine dair kararlılığın teyit edildiğini ifade etti.

AB’nin özellikle Türk iş insanlarına vize süreçlerinin kolaylaştırılması ile ilgili başlatacağı somut programın kendileri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını belirtti.

Bolat, görüşmede ele alanında konulara dair de detaylar verdi.

AB ile Ortak Projeler Görüşüldü

Gümrük Birliği’nin güncellenmesi sürecine yönelik müzakerelerin başlatılması çerçevesinde ortak tartışma konularının, yeşil dönüşüm başta olmak üzere AB ile ortak projelerin ve özellikle bu alanlarda AB ile finansman alanındaki iş birliklerinin masaya yatırıldığı bilgisini verdi.

Bolat, Ekim ayı itibarıyla ticaret çalışma grup toplantılarında teknik düzeyde çalışma başlayacağını da belirtti.

Ömer Bolat Varhelyi Görüşmesine Dair Tweet
Kaynak: Twitter /@omerbolatTR

Sözlerinin devamında, “Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı AB ile ticari ve ekonomik iş birliğini karşılıklı adımlarla çok daha yukarılara taşıyacağız.” ifadesini kullandı.

Bolat, bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İş Birliği Protokolü” imza törenine de katılım sağladı.

Açıklamasında, kadınları; üretime, istihdama, ihracata teşvik etmek ve ekonomik hayata daha fazla dahil etmeyi amaçlayan bu iş birliğinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu