Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bolat KKTC’de Konuştu: 360 Milyon Dolar Yeterli Değil

KKTC’de konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye’nin KKTC’deki 360 milyon yatırımının az olduğunu belirtti ve KKTC esnafına kredi verileceğini söyledi.
Bolat KKTC’de Konuştu: 360 Milyon Dolar Yeterli Değil
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 150 kişilik iş insanı heyetiyle birlikte Türkiye – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) toplantısına katıldı. Toplantıda iki ülke arasında iş birliği protokolü ve “KKTC’ye İthal Edilen Ürünlerin Denetimi Konusunda İş Birliği Protokolü” imzalandı.

İmza töreninin ardından konuşan Bolat, Türkiye’nin KKTC’deki 360 milyon yatırımlarını yeterli bulmadığını vurguladı. Bu çerçevede yatırımları genişletmek için çalışmaları sürdürdüklerini, Türkiye ile KKTC arasındaki ticaret hacminin 2,5 milyar dolara ulaştığını söyledi.

KKTC’ye karşı uygulanan uluslararası kısıtlamaların ekonomi üzerindeki etkilerini gidermeye yönelik katkılarının her zaman olduğu gibi devam edeceğini kaydetti.

KKTC Esnafına Kredi

Ömer Bolat, KKTC esnafına 2024 içinde 150 milyon liralık TESKOMB kredisi sağlayacaklarını açıkladı. Firma başına kredi üst limiti olarak 650 bin liralık kaynağın, 5 yıl vade yüzde 25 maliyet ve 6 ayda bir ödeme planıyla sağlanarak esnafın finansmana erişmesini temin edeceklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın